Regős András
2019.02.22.
A Bayern München komoly csapatmunkáról tett tanúbizonyságot, amikor kedd este kapott gól nélkül lehozták a Liverpool elleni Bajnokok Ligája nyolcaddöntő odavágóját. „Taktikailag remek munkát végeztünk, mindenki hajtott a csapatért,” - mérlegelte elégedetten a mérkőzést Niko Kovac.
2019.02.19.
Joshua Kimmich egy villáminterjú keretein belül beszélt a ma esti Liverpool elleni mérkőzésről.
Xherdan Shaqiri 2012 és 2015 között két és fél évet játszott a z FC Bayernnél, és ez alatt az időszak alatt összesen kilenc trófeát nyert. Legeredményesebb éve kétségtelenül 2013 volt, amikor a rekordbajnok összesen öt trófeát (Bajnokok Ligája, bajnokság, Német Kupa, UEFA Szuperkupa és FIFA Klub-vb) hozott haza a Säberner Straße-ra. Az Inter és a Stoke City után a 27 éves játékos múlt nyáron az FC Liverpoolhoz került, akikkel a BL nyolcaddöntőjében az FC Bayernnel találkozik.
Walter Junghans 1981-ben állt az Anfield egyik kapujában, a róla készült fénykép pedig az egész világot bejárta. Junghans 1977-82 között védte a Bayern kapuját.
Cserny Szilárd
2019.02.19.
Ma minden bizonnyal egy hatalmas bajnokok ligája estben lesz részünk. Első meccsünket itthon játsszuk és muszáj magunknak egy jó kiindulási helyzetet teremtenünk. Nehéz dolgunk lesz, azonban képesek vagyunk rá-ez minden, amire szükségem van. Az érzelem egy fontos aspektus és ezt az Anfield Roadon használni szeretnénk.
Péntek este tartották az Augsburg vs Bayern meccset. Itt dőlt el végül is, ki lesz Bajorország ura. 2-3- ra az FC Bayern München tudott diadalmaskodni, igazi munkás győzelem volt. A siker megérdemelt volt, mivel sokat beleadott ebbe a mérkőzésbe az FC Bayern, és nem érdemtelenül.
A mérkőzés után több játékos is nyilatkozott. Szóba került a Liverpool elleni keddi odavágó is, illetve Coman milyen sérülést is szenvedett valójában.
Három nappal a Hertha BSC elleni kupagyőzelem után 3:1-re győzni tudott a Schalke ellen a bajor csapat. Egy nehezebb hét eleji kezdés után jól zárult a hét, hisz a Borussia Dortmund Hoffenheim elleni döntetlenjével és a Mönchengladbach vereségével fellépett a második helyre a Bayern, hátránya pedig csak 5 pont az elsőhöz képest.
Török Péter
2019.02.08.
„Ez nehéz volt.” – mondta Niko Kovac a tegnapi 3-2-es DFB-Kupa nyolcaddöntő meccs után. Kingsley Coman a negyeddöntőbe lőtte csapatát a 97. perces góljával. Senki sem kételkedik ebben: „A Bayern megérdemelten nyert” – foglalta össze Süle.
A leverkuseni 1:3-as vereség után a bajorok mérgesek voltak az elveszített pontok miatt. „Nem lett volna szabad elveszítenünk ezt a meccset”, foglalta össze Niko Kovac az elmúlt 90 percet, „döntetlennek kellett volna lennie”. Az első félidőben voltak nagy helyzetei a münchenieknek, „akkor kellett volna eldöntenünk a meccset”, mondta az edző.
A VfB Stuttgart elleni 4:1-gyel (félidőben 1:1) az FC Bayern az év első hazai meccsén fontos pontokat szerzett a bajnoki címért való küzdelemben. Ugyan a müncheniek a jó kezdés után kicsit megnehezítették a saját dolgukat, és a korai vezetés után hagyták visszajönni a meccsbe a vendégeket.