Török Péter
2019.02.03.
Joshua Kimmich az idei Bundesliga szezon minden percét a pályán töltötte, de még csak most jön a java. Niko Kovac a 23 éves németet jobbhátvédként és középső középpályásként is használja. Ez a változatosság teszi Kimmichet értékessé. Kimmich véleményezte az idei szezont az fcbayern.de-nek, illetve a szezon hátralévő részéről is beszélt.
Bogdányi Norbert
2019.02.03.
Jerome Boateng a volt csapata elleni kupameccs előtt (Szerda 20:45) nyilatkozott. A DFB.de-vel készített interjúban a német játékos beszél az utóbbi Hertha elleni meccsekről, a csapat céljairól és egy kellemes Stuttgarttal kapcsolatos emlékről.
Cserny Szilárd
2019.02.03.
A Bayern vezetősége bejelentette a következő két évre esedékes változásokat. A transzferablak megmutatja, hogy milyen nehéz ez a feladat. Bár a bajorok által kívánt játékosok nem a világsztárok polcain találhatóak, de mégis egy olyan rekordbefektetés felé mutat, amilyen még a Bundesligában nem fordult elő. Vajon az új FC Bayern többe fog kerülni, mint 250 millió euró? Eddig, ami biztos, az Benjamin Pavard 35 millió eurós igazolása a Stuttgartból.
A leverkuseni 1:3-as vereség után a bajorok mérgesek voltak az elveszített pontok miatt. „Nem lett volna szabad elveszítenünk ezt a meccset”, foglalta össze Niko Kovac az elmúlt 90 percet, „döntetlennek kellett volna lennie”. Az első félidőben voltak nagy helyzetei a münchenieknek, „akkor kellett volna eldöntenünk a meccset”, mondta az edző.
19 végigjátszott meccs, egy gól, tizenegy gólpassz – a 2018/2019-es idényben nem is mehetne jobban Joshua Kimmich-nek. A 23 éves játékos stabil kezdő a német rekordbajnok FC Bayern Münchennél. De a sokoldalú játékos helyzetében ott a konfliktus lehetősége.
Holland források szerint a Bayern München is beszállt a PSV 21 éves szélsője, Steven Berwijnért folyó küzdelembe.
A VfB Stuttgart elleni 4:1-gyel (félidőben 1:1) az FC Bayern az év első hazai meccsén fontos pontokat szerzett a bajnoki címért való küzdelemben. Ugyan a müncheniek a jó kezdés után kicsit megnehezítették a saját dolgukat, és a korai vezetés után hagyták visszajönni a meccsbe a vendégeket.
2019.01.25.
A Bayern vezetőedzője a vasárnapi Stuttgart elleni hazai meccs előtt adott sajtótájékoztatót.
Sebastian Riedel
2019.01.24.
Hat pont lemaradás: Az FC Bayern a Dortmundra és sorozatban a hetedik bajnoki címre vadászik. Hogyan lehet a legjobban elejteni a zsákmányt? Az AZ egy szakértőt kérdezett erről.
Kun Béla
2019.01.21.
A szezon második felének első meccsén, a Hoffenheim elleni meccsen Kovac újított kicsit a csapat összeállításán. Nem Müller, Thiago, James, hanem Goretzka kezdett a csapatban, mint támadó középpályás, avagy irányító.