BL-halálcsoportban a Ferencváros!
A Barcelona, a Juventus és a Dinamo Kijev lesznek a magyar bajnok ellenfelei a Bajnokok Ligája csoportkörében. Lionel Messi és Cristiano Ronaldo is tiszteletét teszi Budapesten.

A last minute percek győzelmet értek

Majdnem pontvesztés lett a vége a freiburgi kalandunknak, de a ráadásban a holland tini és Gnabry találata győzelmet eredményezett.

kép:ronaldo.com

A találkozót megelőzően, mindössze két pont volt a különbség a csapatok között, ami inkább a hazaiakra volt hízelgőbb. Bárhogy is nézzük, jelen esetben már-már rangadóval felérő mérkőzésnek lehettek tanúi a tabella alapján a Schwarzwald-Stadion nézői.

A hétvégi Bréma elleni hatosból kiindulva bizakodhattunk a hasonló folytatásban, de azért csak óvatosan, hiszen egy jó Freiburgal néztünk farkasszemet. A szombati bajnokihoz képest két helyen változtatott Hansi Flick. Bekerült Perisic és Müller, Boateng és Goretzka helyett.

Erősen kezdtük a mérkőzést, kidolgoztunk sok lehetőséget, Müller még a kapufát is eltalálta. Viszonylag hamar jött a gól is Lewandowski talált be a 16. percben, megszerezve 19. találatát a szezonban. Fölényben játszott a Bayern. Egy-két lehetőségen kívül nem tudtak veszélyeztetni a Sallai Roland nélkül felálló hazaiak. A folytatásban éledezett a Freiburg, de mégis kissé meglepetésszerűen jött az egyenlítő találat az 59. percben. A hátralévő félórában versenyt futottunk az idővel. Hiába dolgoztunk ki helyzeteket, köztük egy les gólt is szerezve, az átütőerő hiányzott. Ekkor Flick húzott egy nagyot. Pályára küldte Joshua Zirkzeet, aki a Tottenham elleni nagyjából öt perc kivételével még nem kapott lehetőséget.  Hogy a fiatalos rafináltság vagy a szerencse játszott e közre csak találgathatjuk. Egy biztos, a 18 éves holland játékos, becserélését követően nagyjából 100. másodperccel később gólt szerzett. Flick csodacseréjének gólja úgy megtörte a riválist, hogy rögtön Gnabry megduplázta az előnyt, nehogy könnyű legyen feldolgozni nekik. Zirkzee gólja nem csak azért marad emlékezetes, mert nagyban hozzájárult a müncheniek sikeréhez, hanem mert minden idők legfiatalabb holland Bundesliga gólszerzőjét is köszönthetjük személyében.

Győzelmünkkel tapadunk az éllovasokra és már csak négy pont a Lipcse előnye. Felkészül a Wolfsburg.