Joachim Löw így értékelte az Oroszország elleni győzelmet

Tóth Renáta

Csütörtök este a lipcsei arénában 3:0-ra győzött a Nationalelf a VB negyeddöntős Oroszország ellen. A német szövetségi kapitány, Joachim Löw értékelte a látottakat és beszélt a Hollandia elleni Nemzetek Ligája mérkőzésről is.

Joachim Löw számít a fiatalokra, köztük Kimmichre is

dfb.de: Löw Úr, hogyan értékelné az Oroszország elleni mérkőzést?
Joachim Löw: Az első félidőben nagyon jó tempóban játszottunk, dinamikusan. Ezt a dinamikát a mérkőzés utolsó harmadában is megmutattuk. A három gólból kettő nagyon jó összjáték eredménye is volt, a passzoló játékosnak több lehetősége volt.

dfb.de: Miért lett a szünet után rosszabb?
Joachim Löw: A második félidőben már nem volt meg a tempó, a rendezettség és a játékunk szélessége és mélysége. Ez betudható a fiatal játékosoknak.

dfb.de: Mik a legfontosabb következtetések ebből a mérkőzésből levonva?
Joachim Löw: Nagyon jó útvonalakat és tereket sikerült kidolgoznunk, ezen is dolgoztunk. Fontos volt, hogy a helyzeteinket ki tudjuk használni, ez a megelőző napokban állandó téma volt köztünk.

dfb.de: Milyenek látja Kai Havertz fejlődését?
Joachim Löw: Nagyon jónak. 19 évesen messze meghaladja a korát, a harmadik gólt látva látni a képességeket. El tudom képzelni, hogy a következő években kulcsfontosságú játékos válhasson belőle.

dfb.de: Milyennek látta a három fiatal támadó Serge Gnabry, Leroy Sané és Timo Werner játékát?
Joachim Löw: Nagyon jól játszottak, a védelemben is jól összedolgoztak. Serge Gnabry pedig nagyon agilis játékos.

dfb.de: Mennyire komoly Jonas Hector sérülése?
Joachim Löw: Kapott egy nagy ütést a bokájára, de a szalagok rendben vannak. Nem úgy néz ki, hogy hosszú szünet vár rá.

dfb.de: Az 1995-ös és 1996-os korosztály különösen erős játékot mutatott. Mi várható el tőlük?
Joachim Löw: Elképzelhető, hogy Joshua Kimmich, Serge Gnabry, Kai Havertz és mások fogják majd valamikor az alapot képezni, és rájuk építjük majd fel a keretet. De ehhez még egy kicsit fejlődni kell, viszont ennél a korosztálynál minden adott.

dfb.de: Három fős védelemmel játszottak most. Ez egy opció a jövőre tekintve?
Joachim Löw: Nem feltétlenül. Jó tapasztalataink vannak a négy főssel is. Ez csak egy variáció, vannak néha előnyei és hátrányai egyaránt. De jó dolog, ha mindkét formációban tudunk játszani.

dfb.de: Mit vár a hétfői, Hollandia elleni mérkőzésen?
Joachim Löw: Mindent megteszünk azért, hogy nyerni tudjunk.

forrás: dfb.de

2018 Világbajnokság,Bayernesek a válogatottban,Hírek a válogatottról,Interjúk, nyilatkozatok,joachim löw,NATIONALELF HÍREK