Neuer: egy igazi rangadó volt

A kicker Manuel Neuerrel készített interjút a Dortmund elleni 2:3-as meccs után. A kapus nem ment haza a csapattal, helyette hazament a közeli Gelsenkirchenbe.

Hogyan értékeli a Klassikert?

Természetesen elkeseredettek vagyunk. Az első félidőben jól játszottunk. A második félidőre felpörgött a Dortmund, jól lereagálták a játékunkat.

Mi lett rossz a második félidőben?

Már évek óta tudjuk, hogy a Dortmund nagyon veszélyes a kontrákból, egyszerre 4-5 játékos rohanja le az ellenfelet. A kontrákkal vertek meg minket is, 3 nagy helyzetük volt, 3 gólt lőttek. Már az első félidőben lőhettek volna gólt, miután a saját térfelünkön eladtuk a labdát. Ezt az esetet kivéve a meccs első felében mi irányítottunk. A második félidőben a mi hibáinkból szerezték a gólokat, ezeket nem kellett volna elkövetni.

Mit jelent 7 pont hátrány 11 meccs után?

Ez a tabellán látszik, de most nekünk nem erre kell, hanem az elkövetkező meccsekre koncentrálni. Nyernünk kell, eddig is nyomás alatt voltunk, ami megint nőtt. A téli szünetig be kéne hozni a hátrányt.

Nagyon erős a Dortmund. Hogy lehet eltüntetni ezt a hátrányt?

Látni lehet, hogy bajban van a Dortmund azok a csapatok ellen, akik mélyen és sok emberrel védekeznek. Nemrég játszottak az Augsburggal, szenvedtek azon a meccsen. Nem a listavezetőre, magunkra kell koncentrálnunk. Meccseket kell nyerni, ezért mindenkinek hozzá kell tennie valamit.

Miért nem tudták megtartani kétszer sem a vezetést?

Ez a problémánk. Nem tudtuk levédekezni a kontrákat. Ha eljutottak a tizenhatosig, már nagy veszélyben volt a kapunk.

Ez a veszély annak köszönhető, hogy gyorsabban tudtak futni az ellenfélnél?

Nem. Bár a Dortmund folyamatosan növelte a tempót, és nagyon gyors játékosaik vannak.