A Bayern visszatért a helyes útra

Regős András

A Bayern München ma délután 3-1 arányú győzelmet aratott a Wolfsburg felett, ezzel véget vetve a négy meccses veretlenségi sorozatnak. A Volkswagen Arénában teltház fogadta a német rekordbajnokot, akik játékán már az első perctől kezdve látszott, győzni érkeztek.

A Bayernnek 30 perc után sikerült feltörnie a Farkasok védelmét. Mats Hummels játszotta meg Lewandowskit egy szemfüles passzal, a lengyel csatár pedig a kapus lábai közt küldte a hálóba a labdát. A Bayern továbbra is hajtott, de James ziccerét védeni tudta Casteels, így a csapatok 1-0-ás eredménnyel vonultak el szünetre.

A Bayern a második félidőt is dominánsan kezdte. William elrontott fejese Casteels helyett Lewandowskihoz került, aki megduplázta a müncheniek előnyét. Ezután nem sokkal a Bayern 10 emberre fogyatkozott. Robben szabálytalankodott Rexhbecajjal szemben, és mivel korábban műesésért már kapott egy sárgát, így a hollandnak el kellett hagynia a pályát.

Az emberelőny fellendítette a Wolfsburgot, Wout Weghorst szépíteni tudott Admir Mehmedi beadását követően, Manuel Neuernek esélye sem volt a hárításra. Később viszont a Bayern megint két gólosra növelte előnyét, Lewandowski passzolt James Rodriguezhez, aki könyörtelenül bombázta a labdát a rövidbe, így beállítva az 1-3-as végeredményt.

Ezzel a győzelemmel a Bayern nyolc mérkőzés után 16 ponttal a második helyen áll a tabellán, ez a holnapi eredmények függvényében azonban még változhat. A Bajorok három nap múlva újra pályára lépnek, a Bajnokok Ligája keretein belül az AEK Athénhoz utaznak, jövő szombaton pedig a Mainz lesz az ellenfelük.