Célkeresztben a Gladbach

Regős András

Két nappal az Ajax elleni 1-1-es döntetlennel végződő Bajnokok Ligája mérkőzés után, csütörtök reggel a Bayern megkezdte a felkészülést a következő összecsapásra. A német rekordbajnoknak sűrű menetrendje volt az elmúlt 3 hétben, ami szombat este a Borussia Mönchengladbach ellen zárul az Allianz Arenában.

Niko Kovac 14 mezőnyjátékossal és három kapussal edzett a Säbener Straße-n. Mats Hummels az Ajax elleni meccs vége felé szedett össze egy kisebb sérülést, ezért nem vett részt az edzésen, továbbá az is kérdéses, hogy pályára lép-e a hétvégén a Bundesliga negyedik helyezettje ellen.

David Alaba sem edzett a csapattal, a csapat elsőszámú balhátvédje egyéni edzést végzett az edzőteremben. Rafinha viszont egyre közelebb áll a visszatéréshez, a brazil még a Bayer Leverkusen ellen szenvedett bokaszalag sérülést. Ma már a csapattal edzett, a válogatott szünetet kővetően pedig akár már újra bevethető lehet. A felnőtt csapat edzéséhez csatlakozott két ifi játékos is, Paul Will és Meritan Shabani.

A legutóbbi három meccsen nyeretlen Bayern előtt most itt a lehetőség, hogy visszatérjen a helyes útra.

„A két pont három meccs alatt nagyon karcsú, de a szerencse forgandó”

- mondta a Bajorok csapatkapitánya, Manuel Neuer, aki bízik benne hogy csapata mihamarabb visszanyeri korábbi formáját.

„Össze kell szednünk magunkat”

- mondta Kovac az Ajax elleni döntetlen után.

„Átlátom a helyzetet, egymást követő három mérkőzésen nem tudtunk nyerni, vissza kell térnünk az alapokhoz. Megint úgy kell játszanunk, mint az első 7 meccsen.”