Vereség a Hertha ellen

Tóth Renáta

A Bundesliga 6. fordulójának nyitómérkőzésén csapatunk Berlinbe utazott - ahonnan sajnos pont nélkül távozott.

Hertha BSC
Kraft – Lazaro, Stark, Rekik, Mittelstädt – Skjelbred, Maier – Kalou (71. Leckie), Duda, Dilrosun (90.+1 Jastrzembski) – Ibisevic (53. Selke)

Cserepad: Klinsmann – Plattenhardt, Dárdai, Lustenberger

FC Bayern
Neuer – Kimmich, Süle, Boateng, Alaba – Thiago – Robben (52. Müller), Sanches (63. Gnabry), James (72.Wagner), Ribéry – Lewandowski

Cserepad: Ulreich – Hummels, Martínez, Meier

Játékvezető: Marco Fritz

Nézők: 74.469 (teltház)

Gólok: 1:0 Ibisevic (23., tizenegyesből); 2:0 Duda (44.)

Sárgalapok: Ibisevic, Dilrosun, Duda / Kimmich

Az öt mérkőzésen át tartó nyerőszéria a Bundesligában péntek este megszakadt: a szezon első vereségét szenvedte el a Bayern a Hertha BSC otthonában. A berlini Olimpia Stadionban teltház várta a találkozót, az első félidőben pedig a hazaiaknak két gólt is sikerült szerezniük: a 23. percben, büntetőből Vedad Ibisevic, a 44. percben pedig Ondrej Duda.

A Bayern München még vezeti a tabellát 13 ponttal, mögöttük hasonló pontszámmal a Hertha áll - amennyiben a Dortmund és a Bréma győzni tud, akár át is vehetik a vezetést majd.

A következő mérkőzésre október 6-n, szombaton kerül sor: a Mönchengladbach lesz az Allianz Aréna vendége.

forrás: fcbayern.com