Bajnokok Ligája: javarészt pozitív emlékek a csoportellenfelekkel szemben

Mint ismeretes csapatunk az Ajax Amszterdam, az AEK Athén és a Benfica ellen szerepel a BL-csoportkörben. Cikkünkben felidézzük, hogy a Bayern hogyan boldogult korábban a jelenlegi ellenfelekkel szemben.

Bayern München-AFC Ajax

A legnagyobb múltra egyértelműen az Ajax elleni párharc tekint vissza. A két csapat már 1973-ban megmérkőzött egymással a BEK-negyeddöntőjében. A '70-es évek két legsikeresebb csapatának összecsapásából elsőre nem a mieink jöttek ki a legjobban. Amszterdamban a Cruyff által vezetett hollandok 4-0-s sikerükkel gyakorlatilag eldöntötték a továbbjutást. A visszavágón aztán legalább a tisztes helytállás összejött és 2-1-re sikerült győznie a Bayernnek. A müncheni csapat ezt követően legközelebb 1977-ben bukott el párharcot a BEK-ben.

1980-ig kellett várni az újabb összecsapásra, ekkor viszont már nem volt kérdés, hogy a Bayern a továbbjutás esélyese. Ezt sikerült is igazolni Münchenben, és sziporkázó második félidei teljesítménnyel 5-1-es Bayern győzelem született. (Karl-Heinz Rummenigge duplázott) Az amszterdami 1-2 már nem osztott, nem szorzott a továbbjutás szempontjából.

1995-ben a fiatalokra épülő Ajax ellen már a müncheni 0-0 sem volt éppen a legjobb előjel, Amszterdamban azonban minden idők egyik legnagyobb európai pofonjába szaladt bele a Bayern. Marcel Witeczek góljával a 36. percben még a mieink álltak továbbjutásra, ám a hollandok ötször tömték ki Sven Scheuer kapuját, így a vége egy dicstelen 2-5 lett.

Legutóbb 2004-ben csapott össze a két csapat. Akkor Münchenben a triplázó Roy Makaay vezérletével nem volt kérdés, hogy melyik is a jobb erőkből álló gárda. Amszterdamban 2-2-es döntetlen született, de ez is bőven elég volt ahhoz, hogy a Bayern lépjen tovább a csoportból.

Bayern München- SL Benfica

A portugál megaklubbal először 1976-ban küzdött meg a Bayern a BEK keretein belül. A liszaboniak ekkor már nem tartoztak a szűk európai elithez és ez alaposan meg is látszott: az Olimpiai Stadionban 5-1-re győztek a bajorok, Gerd Müller és Bernd Dürnberger dupláinak köszönhetően. A portugáliai 0-0-nak semmi jelentősége nem volt, ha csak az nem, hogy egy állomás volt a végső győzelemig vezető úton.

Öt évvel később szintén nem hozott gólt a portugáliai meccs és szintén gólzáporos bajor sikert lehetett feljegyezni a visszavágón. Ekkor Dieter Hoeness volt a meccs hőse, aki mesterhármasával 4-1-es sikerhez segítette a csapatot.

1995. őszén szintén nem volt egy súlycsoportban a két csapat. Münchenben 4-1, Lisszabonban 3-1 lett a mieink javára a találkozó. Az élete formájában játszó Jürgen Klinsmann a hét müncheni gólból hatot vállalt magára, köztük valamennyi Münchenben szerzett bajor gólt.

Legutóbb a 2015/16-os szezonban csapunk össze a Benficával, és ekkor is összejött a továbbjutás. Arturo Vidal München már két perc után beállította a végeredményt, majd a chilei a visszavágón is remekelve szerezte meg a fontos idegenbeli gólt. A kettős győzelem nem jött össze, de 3-2-es összesítéssel így is a mi csapatunk lépett tovább az elődöntőbe.

Az AEK Athén ellen most először lép majd pályára csapatunk nemzetközi szinten.