VB 2018: Németország győzött Svédország ellen

Tóth Renáta

Drámai mérkőzésen, az utolsó pillanatban lőtt győztes góllal nyert a Nationalelf Svédország ellen - ezzel a győzelemmel az F csoport 2. helyén állnak, nincs veszve a továbbjutás sem.

Ha nem is volt könnyű, de megvan a 3 pont Németországnak - van esély a továbbjutásra

A Mexikó elleni mérkőzéshez képest 4 helyen változtatott a kezdőcsapatot illetően Joachim Löw: Hummels sérülése miatt az ő helyére Antonio Rüdiger, Plattenhardt helyett pedig a betegségéből felgyógyult Jonas Hector állt be. Özil és Khedira ezúttal a padon vártak a játéklehetőségre - helyettük Marco Reus és Sebastian Rudy kaptak lehetőséget bizonyításra.

A németek már a mérkőzés elején támadták a svédeket, a 3. percben Draxler lőtt kapura, 5 perccel később pedig újabb helyzetet hagytak ki Werner által.

A 12. percben jött a hidegzuhany: Berg egyedül indult Neuer kapuja felé, Boateng a labdát nem érte el, de a svédet Neuerre lökte. Gól ugyan ebből a helyzetből nem lett, a svédek ugyan követelték a lengyel játékvezetőtől, nézze vissza az eseteta videóbíró segítségével, de Marciniak hajthatatlan volt.

A 31. percben korai cserére kényszerültek a németek. Sebastian Rudy arccal ütközött egy svéd játékos cipőjével, vérző orral volt kénytelen átadni a helyét Ilkay Gündogannak.

A 32. percben Toni Kroos eladott labdájának köszönhetően vezetést szereztek a svédek Toivonen által.
A németeket láthatóan sokkolta a gól, de a 38. percben majdnem sikerült az egyenlítés: a svéd kapus, Olsen először Gündogan, majd Müller lövéseit védte.
A svédek még a félidő vége előtt növelhették volna előnyüket, de Berg fejesét Neuer sikeresen ki tudta piszkálni ujjbeggyel.

A második félidőben Mario Gomez állt be Julian Draxler helyére. A szünet jót tett a Nationalelfnek: a 49. percben sikerült kiegyenlíteni, Marco Reus góljával. A dortmundi játékos a németek 34. lövését váltotta gólra.

Ezt követően a németek nyomás alá helyezve a svédeket koncentráltabban támadtak és alakítottak ki további helyzeteket. Rengeteg lehetőségük volt a további gólszerzésre, többek között Müller (51.), Hector (56.), Reus (61.) és Werner (71.) által is.

A 82. percben hátrányba kerültek a németek: Jerome Boateng megkapta második sárga lapját egy megkésett belépő miatt, így a védő az öltözőben ülve nézhette a mérkőzés hátralévő részét.

A 88. percben Gomez 7 méterről fejelt a kapura, de Olsen sikerrel védte azt. A hosszabbításban a 92. percben pedig Julian Brandt találta el a kapufát.

A 95. percben szabadrúgáshoz jutottak a németek, és a drámai mérkőzésen az i-re a pontot Toni Kroos tette fel: a bal felső sarokba csavarta a labdát, kialakítva a 2:1-s végeredményt, Németországot pedig fellőtte az F csoport tabellájának 2. helyére.

Amennyiben a szerdai mérkőzésen Németország győz Dél-Korea ellen, továbbjuthatnak a nyolcaddöntőbe.

forrás: dfb.de

2018 Világbajnokság,Bayernesek a válogatottban,Hírek a válogatottról,NATIONALELF HÍREK