Németország győzelemmel zárta a felkészülést

Tóth Renáta

A világbajnokság előtti utolsó tesztmérkőzésen, Leverkusenben 30.210 néző előtt lépett pályára a címvédő Nationalelf, Szaúd-Arábia válogatottja ellen.

Löw dinamikusabb játékot ígér a világbajnokságra

A kezdő csapatban 6 Bayern játékos kapott helyet, Manuel Neuer védett az első félidőben. Timo Werner már korán, a 8. percben vezetést szerzett a németeknek, és a félidő hátralévő részében is ők irányították a játékot, de akadtak helyzetei Szaúd-Arábiának is.
A 43. percben Werner beadását követően Müller és Omar Hawsawi is a labdára ment, végül a szaúdi játékosnak sikerült öngóljával sikerült a németeknek bebiztosítani a vezetést.

A szünetben Joachim Löw kapust cserélt: Neuer helyett ter Stegen állhatott a második félidőre a kapuba, Boatenget pedig Süle váltotta.
A németek több helyzetet is kihagytak, és az ellenfél is bátran támadott.
A szlovén játékvezető a 84. percben büntetőt ítélt meg a szaúdi válogatottnak. A tizenegyest ter Stegennek sikerült kivédenie, de az utána következő lövés ellen esélye sem volt.

A németek 2:1-re győztek, egy öt meccses nyeretlenségi szériát törve meg ezzel.

JOACHIM LÖW: Tovább folytatjuk a felkészülést, és a torna kezdetére készen állunk majd. Szerintem jól kezdtünk, de a második félidőben kicsit kiengedtünk, sok helyzetet kihagytunk. A végére egy kis szerencsére is szükségünk volt. A jövő héten dinamikusabb és lendületesebb játékot fogunk nyújtani.

MARCO REUS : Ma már nincsenek kis csapatok. Nem játszottunk túl jól, voltak hibáink, de ahogy korábban is elmondtuk: mi egy olyan csapat vagyunk, akik a tornákon jól szerepelnek és fel fogunk készülni rá.

MANUEL NEUER: Fizikailag jó állapotban vagyunk. Jól kezdtünk, de rengeteg labdát adtunk el. Minden helyzetből gólt akartunk szerezni, és a higgadtság is hiányzott. Reméljük, hogy a képességeink elegek lesznek ahhoz, hogy a tornánk jól játszhassunk.

SAMI KHEDIRA: Ahogy közeledik a világbajnokság, egyre jobban számítanak az eredmények. Az első félidőben nagyszerűen játszottunk, a második félidőben viszont majdnem mindent kihagytunk. Most ki kell pihennünk magunkat, és felkészülnünk a tornára. Nagy potenciál van bennünk, és ezt Oroszországban meg is akarjuk mutatni.

TONI KROOS: Látni lehetett, hogy bennünk akarat, de nem minden sikerült. Összességében több gólnak kellett volna születnie kettőnél. Egy relatív gyengébb ellenfélnek túl sok lehetőséget adtunk, ezen még javítanunk kell. A tornán mindent bele fogunk adni. És ha odaadással játszunk, szerintem jó tornának nézünk elébe.

A német válogatott kedden utazik Oroszországba, június 17-n pedig első csoportmérkőzését játssza Mexikó ellen.

forrás: dfb.de

2018 Világbajnokság,Bayernesek a válogatottban,Hírek a válogatottról,jerome boateng,joachim löw,joshua kimmich,manuel neuer,mats hummels,NATIONALELF HÍREK,niklas süle,thomas müller