VIDEO! - A győzelem nagy siker, de nincs még meg a továbbjutás!

Sikerült győzni az andalúz pokolban, ott, ahol pár napja a Barcelona sem tudott. A Bayern a mérkőzés nagy részében uralta a játékot és -bár szerencsés gólokkal – a hátrányból fölállva a maga javára tudta fordítani a negyeddöntő első mérkőzését. Az idegenbeli győzelem hihetetlenül értékes, de a továbbjutás még nem dőlt el. A müncheni visszavágó előtt azonban még egyértelműbb esélyessé vált az FC Bayern.

Íme a kezdőnk, némi meglepetés csak a balhátvéd posztján volt:

A mérkőzés Bayern fölénnyel indult, de valódi helyzeteket, egy nem túl erős Thiago lövéstől eltekintve, nem tudtunk kialakítani. Aztán a félidő közepén belehúzott a Sevilla és a második helyzetét gólra is váltotta Sarabia révén. Sokadjára megnézve is úgy tűnik, hogy a hazaiak játékosa gyakorlatilag kézzel vette le a beadást, de hát a bíró megadta, így vezettek az andalúzok.

Ettől a Bayern nem omlott össze, visszavettük a játék irányítását és egy szerencsés góllal, de az egyenlítés is gyorsan sikerült, még az első félidőben. Ribéry beadásába belenyúlt egy védő, Jesus Navas, és a kapura tartó labdába a beadásra mozduló kapus csak beleütni tudott, amely a kapufáról pattanva vánszorgott a hálóba. Ezzel 1-1 és már meg is volt az áhított idegenbeli gól.

A második félidőre úgy jött ki a csapat, hogy érződött a játékosainkon, hogy nem elégszenek meg az idegenbeli góllal, sem a döntetlennel, győzni akarnak. Ennek megfelelően Bayern helyzetekkel indult a második játékrész. Ami a félidője elején nem ment, az sikerült végül a 66. percben: megszereztük a vezető gólt. Ribéry mesteri emelte át a hosszúra, az üresen érkező Thiago, ahogy kell erőből lefejelte a földre, és hogy a kapusnak egy semmi esélye se legyen a hárításra, arról ismét egy sevillai védő gondoskodott, beleért a labdába, amely így aztán védhetetlenül vágódott a kapuba. 1-2 ide.

A mérkőzés hajrájában nagy erőket mozgósított a Sevilla, de vagy Ulreich, vagy a védők sikerrel hárítottak. Javi Martinez például zseniális becsúszással mentett a 16-oson belül…

Végül a spanyol és bayernes helyzetek ellenére maradt az 1-2 a vége, ami egyrészt nagy siker, másrészt fontos előny a müncheni visszavágóra. Bár a továbbjutás még tényleg nem dőlt el, de azt azért tényleg nehéz elképzelni, hogy a Bayern ne rúgjon gólt az Allianz Arénaban, miközben kap kettőt. Inkább az a valószínű, hogy Heynckess BL-győzelmi rekordját tovább nyújtva kettős győzelemmel lépünk az elődöntőbe.