Miért tudott győzni a Lipcse a Bayern ellen? VIDEO

A letargikus hangulatú mérkőzést 2-1-re megnyerő RB Leipzig véget vetett a Bayern München 19 meccses veretlenségi szériájának.

A bajor csapat a múlt hétvégén Szászországba utazott, hogy az idei szezonban harmadszorra is összecsapjon a lipcsei együttessel. Őszintén megvallva a Bayern kimerültnek tűnt a mérkőzés során, míg a Lipcse gyors tempóban, nagy intenzitással futballozott.

Ez talán csak a rotációnak és a hétközi BL meccsnek tudható be, de a Bayern játéka egyszerűen gyenge volt. A középpálya meggyötörtnek tűnt, kétségbeesetten próbáltak egy-két épkézláb passzt összehozni. Eközben a Lipcsét fűtötte a bizonyítási vágy, hogy a német rekordbajnok ellen megmutassák mire is képesek.

Végül a Lipcse okot adott a szurkolóinak az örömre, hiszen a Bundesligába feljutásuk óta először megverték a Bayern Münchent.

Ígéretes kezdés

A Lipcse az első perctől kezdve nagyon motiváltnak látszott. Nagy nyomás alá helyezték a Bayernt, próbáltak minden lehetőséget megragadni a kapuralövésre. Ennek ellenére a Bayern felül tudott kerekedni, legalább is a mérkőzés elején, pedig a Lipcse veszélyesen játszott, sok munkát adott a Bayern védelmének.

Ez különösen igaz volt Mats Hummelsre és Niklas Sülére. A két német hátvédet eléggé lekötötte a fenyegető lipcsei lövések elhárítása. Egy ideig úgy tűnt, sikerül feltartóztatni a támadásokat. Sőt, a Bayern egy gyönyörű játékkal hamar megtörte a jeget.

Mindössze 11 perc játék után, Thomas Müller és James Rodriguez alakította ki a helyzetet, ami a mérkőzés első góljához vezetett. James szerzett labdát a jobbszélen. A kolumbiai a Bayern helyettes-csapatkapitányával szépen kijátszott egy embert, és roboghatott tovább a Lipcse büntetőterülete felé. Egy csodás beadással később már Sandro Wagner bólinthatott a hálóba, ezzel 0-1-re módosítva az állást.

De az előny még az első félidő végéig sem tartott ki. A Lipcse – akár csak bármely csapat egy hirtelen hátrányba kerülés után – életerős játékkal válaszolt. Megnövelt nyomással támadták a Bayern középpályáját és védelmi vonalát. Pár kihagyott helyzet és elhibázott lehetőség után a Lipcse visszajött a meccsbe.

A lipcsei támadás a 37. percben kezdődött egy bedobásból. A Bayern védői egy pillanatra elszundítottak, és szabadon hagyták Naby Keitát. Az első próbálkozást még sikerült hárítani, de a kipattanó szinte védhetetlen volt. A Bayern újra sebezhetőnek tűnt.

A nyomás a második félidőre sem csökkent

Sajnálatos módon a helyzet nem javult. Sőt, valójában inkább romlott. A bajoroknak sok gondot okozott az agresszíven támadó ellenfél. A Bayern játékosai küszködtek, ez volt a legnagyobb gond.

A Lipcse pedig ezt a saját előnyére tudta fordítani. Látványosan feljebb tolták a védelmüket, így a középpályások és a támadók is előrébb játszhattak. Ez még jobban megnehezítette a Bayern dolgát, sok hibát vétettek.

Aztán az 57. percben jött a hideg zuhany. Timo Werner megmutatta, ki is érdemli meg inkább a három pontot. Megint lefagyott a Bayern védelme, Werner pedig szabad utat kapott a büntetőterület felé. Niklas Süle nem volt elég gyors, hogy utolérje és szerelje, a fiatal német csatár pedig egy tökéletes lapos lövéssel Sven Ulreich mellett a kapuba talált.

A mérkőzés hátralévő részében a Lipcse kicsit lelassult, és inkább a védekezésre koncentrált. Ezért a Bayern kinyílt, hogy megszerezzék az áhított gólt. Arturo Vidal egyszer nagyon közel járt az egyenlítéshez, de a fejese a kapu fölé szállt. A továbbiakban már nem voltak említésre méltó történések.

Most jöhetnek a válogatottak

Ez mindenképp egy elég kiábrándító eredmény volt Jupp Heynckes és csapata számára. Azonban ha jobban belegondolunk, így is hatalmas előnyben maradt a csapat a bajnokságban. Most a Bayern játékosai előtt egy újabb kör barátságos válogatott mérkőzés áll, a 2018-as oroszországi VB-re felkészülésként.