Joachim Löw: többre vagyunk képesek

Tóth Renáta

Péntek este 1:1 döntetlent játszott a címvédő német válogatott a korábbi világbajnok Spanyolország ellen. A mérkőzést követően a szövetségi kapitány, Joachim Löw mellett a játékosok értékelték a látottakat.

Thomas Müller góljával tudtak egyenlíteni a németek - akinek ez volt a 90. gólja a Nationalelfnél

50.653 néző, azaz teltház várta a két válogatottat a düsseldorfi arénéban. A mérkőzés előtt Joshua Kimmichnek átadták a 2017 legjobb játékosa díjat.
A spanyolok kezdtek jobban, már a 6. percben megszerezték a vezetést Rodrigo Moreno góljával, de ezt követően sem vettek vissza a tempóból, továbbra is támadták ter Stegen kapuját.
A németek válaszára a 30. percig kellett válni. Toni Kroos és Sami Khedira segítségével Thomas Müller szerezte meg az egyenlítő találatot, és ezzel 90. válogatott gólját is.

A szünetet követően mindkét csapatnak volt lehetősége további gólokat lőni, de végül maradt a döntetlen, mint végeredmény.

Joachim Löw: Úgy gondolom, ez egy nagyon-nagyon jó tesztmérkőzés volt mindkét válogatottnak. Mindenki láthatatta, mindkét válogatott próbált nyomást gyakorolni a másikra és gyorsak támadtak. Sokat tanulhatunk a ma estéből, ezért is akartunk olyan csapatok ellen játszani, mint Spanyolország és Brazília. Ennél többre vagyunk képesek, és természetesen egyik csapat sem teríti ki az összes kártyáját az asztalra. Nagyon jó mérkőzés volt, a nézők elégedettek lehetnek.

Marc-André ter Stegen: Nagyszerűen játszottunk 70, 80 percen keresztül. A második félidő mindkét csapatnak nehéz volt, de az első félidőben remek játékot láthattak a nézők. A kiegyenlítés után megtaláltuk a játékunk ritmusát. Az 1:1 egy korrekt végeredmény mindkét csapatnak.

Thomas Müller: Mindig nagyon várjuk, hogy olyan csapatok ellen játszhassunk, mint Spanyolország. Megpróbáltuk megnehezíteni a dolgukat, és láthattuk azt is, hogy ők is sebezhetőek. Két hasonló kaliberű csapat játszott egymás ellen, akik szeretik a labdát birtokolni, és nem utána futni. Nem voltunk ma a legjobbak, de az első félidő közepén többet birtokoltuk a labdát, és ez tetszett. A végeredmény lehetett volna 2:2 vagy 3:3 is. Jó próba volt számunkra, de ennél többet is tudunk.

Toni Kroos: Az első 20 perc egyértelműen a spanyoloké volt, megérdemelten szerezték meg a vezetést. Ezután találtunk önmagunkra és tudtuk kiegyenlíteni az eredményt. Összességében korrekt végeredmény született, nagyon jó mérkőzés volt.

forrás: dfb.de

2018 Világbajnokság,Bayernesek a válogatottban,Hírek a válogatottról,joachim löw,joshua kimmich,mats hummels,NATIONALELF HÍREK,thomas müller