Bundesliga: nehezen, de meglett a győzelem (videó)

A hétközi Bajnokok Ligája mérkőzés miatt a Bayern egy meglehetősen tartalékos kezdőcsapattal lépett ma pályára, viszont Thiago Alcantara hosszú idő után ismét visszatérhetett a pályára

A középmezőny alsóbb részéhez tartozó Wolfsburg jól kezdte a mérkőzést és Daniel Didavi révén a nyolcadik percben meg is szerezte a vezetést. A tartalékos müncheniek ugyan többet birtokolták a labdát, de nem játszottak jól, és gyakorlatilag helyzetig sem jutottak el az első félidőben.

Az 56. percben Renato Steffen szabálytalansága miatt büntetőhöz jutott a Bayern München, Arjen Robben lövését azonban Koen Casteels  a kapufára ütötte. 10 perccel később Robben javította hibáját és beadását követően Sanro Wagner megszerezte a bajorok egyenlítő gólját. A Wolfsburg megpróbálta őrizni az eredményt, ám egy újabb szabálytalanság miatt a 92. percben megint tizenegyest rúghatott a Bayern. Ezúttal már Robert Lewandowski állt a labda mögé, a lengyel csatár lába pedig nem remegett meg és eldöntötte a mérkőzést.

A Bayern München sorozatban tizenhárom tétmérkőzésen aratott győzelmet.