Játékosértékelések: FC Bayern-Paderborn

Rusz Dániel

A keddi kupameccsen a Bayernt bizony nem egyszer nyomás alá helyezték, annak ellenére, hogy 6:0-ra nyertek. Erre, mint az eredmény is mutatja, nagyszerűen reagált a csapat, a védelem ragyogóan teljesített, Robert Lewandowski pedig az egész mezőny legjobbjának bizonyult.

- Kifogástalan -

Robert Lewandowski: A lengyel a hónap egyik, ha nem a legszebb gólját szerezte. A hosszú oldal felé irányuló helyezkedése egészen pazar volt, ez biztosította számára a szükséges helyet, hogy megfelelően tudja átvenni a labdát, és góllal befejezni a támadást. Ám ezen kívül is sokat és hatékonyan dolgozott. Az első félidőben láthattuk, hogy milyen jól védekezett le egy veszélyesnek tűnő baloldali beadást. Összességében mind a végzett munka, mind a helyezkedés, mind a befejezés szempontjából tökéletes 9-esnek bizonyult.

- Nagyszerű -

Thomas Müller: Teljesítményével, mozdulataival és kreativitásával kitűnt a mezőnyből. Sajnálatos módon az egyik támadás során kapott egy rúgást, de reméljük, semmi komoly következménye nem lesz az esetnek.

Joshua Kimmich: Kimmich igen veszélyesnek bizonyult a Bayern offenzívái során. Számos alkalommal futott fel a szélen, ahogy az rá annyira jellemző, sok helyet teremtve ezzel Arjen Robben számára. Ez a fajta szívósság hiányzott a hétvégén, amikor Rafinha játszott a jobbjátvéd posztján. Egyik remekül időzített sprintjéből ő szerezte a Bőrnadrágosok harmadik találatát.

Kingsley Coman: Állandó fenyegetést jelentett a baloldalon, gyors tempót diktált, remek megmozdulásai voltak, ráadásul gól is fűződik a nevéhez. Az ember ilyen teljesítmény láttán úgy érzi, nem használják ki elégszer tehetségét, és ha lenne ideje jobban belelendülni, még jobb formába kerülhetne. Összességében nagyszerűen játszott.

Corentin Tolisso: Nagyon jó mérkőzést tudhat maga mögött, és meccsről meccsre egyre színvonalasabban játszik. Remekbe szabott labdákat lőtt előre csapattársainak, James egyik szögletéből pedig ő maga is betalált. Úgy tűnik, csak idő - és megfelelő mennyiségű játékperc - kérdése, és csúcsformába kerül.

Mats Hummels: Most is stabilan futballozott, ahogy azt tőle megszokhattuk. Sziklaszilárd védekezés, jó meglátások és közbelépések. Sárga lapját leszámítva szinte hibátlanul teljesített.

David Alaba: Nagy lendülettel, jó érzékkel játszott, és Comannal együtt kiváló párost alkottak a baloldalon. Sajnos egy ízben őt is megrúgták, de valószínűleg nála sincs szó súlyos sérülésről.

Arjen Robben: Bár kihagyott egy nagy helyzetet, az végül gólpassz lett Comannak. Gyönyörű megmozdulásával ő gondoskodott a müncheniek ötödik góljáról. Sebastian Rudy lekészítése, majd a lövés... egyszerűen brilliáns volt. Ezután megszerezte a szezon talán legkönnyebb találatát is, ami a Bayern hatodik és egyben utolsó gólja volt. Remek teljesítmény a holland veterántól.

- Jó -

Niklas Süle: Magas, robosztus termete ellenére Süle meglepően fürge is. Fizikuma gyorsaságával kombinálva a világ egyik legígéretesebb fiatal középhátvédjévé teszi őt. A szezon elején, még Ancelotti irányítása alatt történt néhány bizonytalan szereplése után úgy tűnik, Heynckes támogatásával kezdi megtalálni a formáját. Azt a rossz passzát leszámítva, amiből ajtó-ablak helyzete adódott a Paderbornnak, jól szerepelt.

James Rodriguez: Mintha két különböző futballista játszott volna a két félidőben. Nem ez volt élete legjobb meccse: az első játékrészben szögletei és szabadrúgásai nem képviseltek átütő minőséget, ám a második negyvenöt percben sokkal jobban sikerültek. Az ő egyik sarokrúgásábók született a Bayern negyedik gólja. Passzjátéka nem volt a legprecízebb, amit lehet, enyhe fáradtságának tudható be. Mindezek ellenére a kolumbiai játéka közelről sem mondható rossznak, hozta a szükséges színvonalat.

Sven Ulreich: Nem sok dolga akadt a mérkőzés során, de amikor rá került a sor, tette, amit kellett.

- Átlagos -

Arturo Vidal: A chilei állapota még nem volt 100%-os a meccs előtt, néhány rossz szerelési kísérlet és egy sárga lap is a nevéhez fűződik. Tudjuk be a gyomorfertőzésnek, ezt az ő mércéjével csak átlagos játékot.