DFB-kupa: kötelező a továbbjutás!

Csapatunk ma a Paderborn ellen lép pályára a kupasorozat negyeddöntőjében, a mai győzelem pedig elvárható kedvenceinktől.

A titkos esélyes RB Leipzig és a címvédő Borussia Dormund kiejtése után ma egy könnyebbnek ígérkező feladat vár a Bayernre mivel a sorsolás a Paderbornt sodorta a csapat útjába. A két csapat eddig egyszer mérkőzött meg a kupában, 2001-ben 5-1-es Bayern győzelem született. Ma is valami hasonló eredmény várható, és amennyiben csapatunk továbbjut akkor bejut az elődöntőbe, ahogyan 2010 óta mindig.

A Paderborn a 2014/15-ös szezonban a Bundesligában szerepelt. Azóta azonban nagyot fordult a világ a csapattal, az első osztályból való kiesést követően nem sikerült bennmaradni a Bundesliga2-ben sem, sőt tavaly még a harmadik ligás tagság is veszélyben forgott. Idén azonban fordult a kocka. A Paderborn vezeti a harmadosztály, a DFB-kupában pedig a szezon meglepetéscsapatának minősül. Csapatunk mai ellenfele kiejtette a második ligás Bochumot és St Paulit valamint az Ingolstadtot is, így erőn felül teljesítve vívta ki a mai mérkőzés létrejöttét.

A két csapat 2014/15-ben értelemszerűen megmérkőzött egymással a Bundesligában is és kijött a tudásbeli különbség. Münchenben 4-0-ra, Paderbornban 6-0-ra nyert a Bayern. Robert Lewandowski a két mérkőzés során összesen 6 gólt szerzett.

Bármilyen összeállítást is küld pályára Jupp Heynckes a realitás többgólos Bayern győzelmet ígér, ám a mester nem elbizakodott és tiszteli az eddig erőn felül játszó ellenfelet. Vidal fertőzés miatt továbbra sem játszhat, de a chilei vagányon leszámítva mindenki bevethető aki 2018-ban már pályára lépett a csapat színeiben. Feltehetőleg egy felforgatott csapatot látunk ma játszani annál is inkább mert hétvégén a Schalke ellen játszanak rangadót kedvenceink.

A mérkőzést a Sport 1 közvetíti 18 óra 30 perces kezdettel.