Bundesliga: erőt demonstráló győzelem a Hoffenheim ellen (videó)

Csapatunk kétgólos hátrányból felállva magabiztos győzelmet aratott a bajnokság 20. fordulójának rangadóján.

Rögtön a harmadik percben hátrányba került csapatunk miután  Joshua Kimmich  szabálytalansága miatt büntetőhöz jutott a Hoffenheim. A Bayern által kölcsönadott Serge Gnabry állt a labda mögé, ám Sven Ulreich kivédte a lövést. A kipattanóra viszont érkezett Mark Uth és a kapuba lőtte a labdát. A 12. percben már Gnabrynak is összejött a gól, a fiatal német csatár egy 20 méteres kapáslövéssel talált a kapuba. A nyáron a Bayernbe visszatérő tehetség az első félidőben a mezőny egyik, ha nem a legjobbja volt, az első 20 percben pedig különösen sok fejtörést okozott a müncheni védőknek.

Hogy mennyivel több tartása van a mostani Bayern Münchennek mint az őszinek azt jól jelezte, hogy kétgólos hátrányból alig négy percen belül sikerült egyenlíteni  Robert Lewandowski  és Jerome Boateng góljaival. "Lewa" eddig valamennyi hazai bajnokin betalált, "Boa" viszont évek óta először lőtt gólt a Bundesligában.

A félidőben további helyzeteket alakított ki a csapatunk, de a befejezés sem Alabának sem Vidalnak nem sikerült egy ígéretes helyzetben. Az sem törte meg a csapat lendületét, hogy a játékvezetőn minimum két visszanézést is számon lehetett volna kérni, ám ő két büntetőgyanús szituációban továbbott intett.

A 63. percben a mieink legjobbja  Kingsley Coman is megvillant és vezetéshez juttatta a hazaiakat, majd Arturo Vidal gólja gyakorlatilag mindent eldöntött. A Hoffenheim küzdött a szépítésért, a mieink viszont büntettek és a néhány hete még a vendégeket erősítő Sandro Wagner is betalált. Ez volt a csatár első bajnoki gólja a Bayern München mezében, mivel első müncheni periódusában csak a Ligakupában volt eredményes.

Jól alakult számunkra a forduló, hiszen a Dortmund a Leipzig és a Mönchengladbach is még nagyobb hátrányba került a fordulót követően, így jelenleg 16 ponttal vezetünk a Schalke és 17-el a Frankfurt előtt.

Bayern München-Hoffenheim 5-2

FC Bayern: Ulreich - Kimmich (85. Wagner), Boateng, Süle, Alaba - Rudy - Robben (77. Rafinha), Tolisso (64. Müller), Vidal, Coman - Lewandowski

Gól: 0:1 Uth (3.), 0:2 Gnabry (12.), 1:2 Lewandowski (21.), 2:2 Boateng (25.), 3:2 Coman (63.), 4:2 Vidal (66.), 5:2 Wagner (90.)