VIDEO! - Nem tört meg a Werder Bremen elleni győzelmi sorozat

Csapatunk, ha a vártnál nehezebben, de 4-2-es győzelmet aratott a Werder Bremen ellen a Bundesliga 21. fordulójában, így növelte előnyét a Dortmund-Leipzig kettőssel szemben.

2011 óta nem tudott pontot szerezni a jelenleg osztályozós helyen álló Werder Bremen a rekordbajnok ellen és a csapatok jelenlegi formája sem kecsegtetett túl sok jóval a brémaiak számára.

Az első félidő első nagy helyzetet a Werder előtt adódott, amikor is  Max Kruse a kapu közvetlen közeléből lőtt mellé. A botrányairól is híres német csatár a 23. percben azonban már mint előkészítő jeleskedett és gólpasszából Jerome Gondorf megszerezte a vendégek vezető gólját. A Bayern támadott de csak a 41. percben tudott egyenlíteni, ekkor Thomas Müller akrobatikus mozdulattal juttatta a labdát a hálóba.

A 62. percben Arturo Vidal lövését védte Jiri Pavlenka, egy perccel később azonban Robert Lewandowski túljárt a cseh kapus eszén és vezetéshez juttatta a münchenieket. A Werder azonban nem adta fel és a 74. percben  Niklas Sule segítségével egyenlített, a Bayern hátvédje a saját kapujába fejelte a labdát. Három perccel később azonban Lewandowski góljával ismét előnybe kerültek a bajorok. A vendégek küzdöttek az egyenlítésért, de Thomas Müller a 84. percben beállította a végeredményt.

Bayern-München-Werder Bremen 4-2

Bayern München: Ulreich - Kimmich, Boateng, Süle, Bernat - Martínez (Vidal 58) - Robben (Coman 58), Müller, James, Ribéry - Lewandowski (Wagner 77)

Gólszerzők: Müller 41., 84. Lewandowski 63., 77. illetve Gondorf 23., Süle 74. - öngól)

BAYERN HÍREK,Bayern történelem: bajnokság