Bundesliga: győzelemmel kezdődött a tavasz (videó)

Csapatunk magabiztos győzelmet aratott a Bayer Leverkusen otthonában a Bundesliga 18. fordulójának nyitómérkőzésén.

Az első 30 percben még kiegyenlített játék folyt és Bernd Leno és Sven Ulreich is egy-egy nagyszerű védéssel tudta tartani a gól nélküli döntetlent. A 32. percben Vidal lövését még a gólvonalról ki tudták vágni szögletre a leverkuseni védők, ám a szögletet követően Javi Martinez vezetéshez juttatta a vendégeket. A világ és Európa-bajnok játékos első bajnoki gólját szerezte idén. A félidőben bár a Bayern még kialakított néhány lehetőséget, de nem változott az eredmény.

Az 55. percben Leon Bailey révén egyenlíthetett volna a Leverkusen, ám jamaicai játékos lövése a keresztlécen csattant. Két perccel később büntettek a müncheniek: Franck Ribery talált be egy remek szólót követően. A francia klasszis szintén először talált a kapuba az idei Bundesliga szezonban. A Bayern sorra dolgozta ki a helyzeteket, ám Leno remekül védett így sokáig nem született újabb gól. A 70. percben Kevin Volland találatával szépíteni tudtak a hazaiak. Az utolsó percben aztán visszaállt a kétgólos különbség: James Rodriguez harcolt ki egy szabadrúgást a hazai kapu közepében, majd a legutóbbi világbajnokság gólkirálya védhetetlenül lőtt a hálóba.

Bundesliga 18. forduló:

Bayer Leverkusen-Bayern München 1-3 (Volland 70. illetve Javi Martinez 32., Ribery 58., James 90+1.)

BAYERN HÍREK,Bayern történelem: bajnokság