Ribéry mesterhármas a Grossaspach ellen

Bogdányi Norbert

A Leverkusen előtti utolsó felkészülési meccsen az FC Bayern 5-3-ra nyert az SG Sonnenhof Großaspach ellen. Franck Ribéry mesterhármast szerzett (59. 60. 70. perc), ezen kívül Kingsley Coman (33.) és Thomas Müller (50.) szerzett gólt a Bayern javára.

Saliu Sané (41. tizenegyesből), Pascal Sohm (56.) és Mario Roudriguez (61.) góljaival háromszor is ki tudott egyenlíteni a harmadik ligás csapat.

„Mindig jó, ha így játszik a csapat”

- mondta Ribery.

„Eddig jól dolgoztunk és pénteken nehéz meccsünk lesz Leverkusenben. Nyernünk kell.”

Folytatta a francia szélső.

A régóta sérült Manuel Neuer és Thiago mellett még Mats Hummels (combközelítő) és Robert Lewandowski (térdproblémák) nem tudott Jupp Heynckes rendelkezésére állni, de az edzésen részt vehettek. Joshua Kimmich kigyógyult a náthából, viszont enyhe hátproblémák miatt nem játszott. A meccsen a két félidőre két különböző tizeneggyel állt ki Heynckes.

Izgalmas mérkőzés bátran játsszó vendégekkel

Az 5000 néző örömére nagy lendülettel indult a meccs az Allianz Arénában. A bátran játsszó vendégek veszélyeztették először Sven Ulreich kapuját. A 4. percben a Bayernnek is megvolt az első lehetősége, amikor Coman kapufát lőtt.

A 33. percben ünnepelhették az első gólt a nézők: Arjen Robben példaértékű előkészítését Kingsley Coman lőtte a kapuba. Kicsit később Sandro Wagner szerezhetett volna gólt, azonban a vendégek kapusa Kevin Broll menteni tudott. Corentin Tolisso lövését blokkolták. A vendégek számára Sané egyenlített büntetőből (41.) miután Jerome Boateng szabálytalankodott a tizenhatoson belül.

Gólfesztivál a második félidőben

Az oldalváltás után hevesebb lett a meccs. Közvetlenül a sípszó után Meritan Shabani fejelt kapufát. Kicsivel később, az U19-es támadó Müllert hozta helyzetbe, aki okosan a kapuba lőtte a labdát. (50) A Bajorok tulajdonképpen a saját tizenhatosukhoz kényszerítették az ellenfelet. Azonban az 56. percben egy hibát kihasználva Shom tudott több mint 30 méterről ismét kiegyenlíteni. Tom Starke ugyanis túl messze került a saját kapujától. Nem tartott sokáig amíg Franck Ribéry, lenyűgöző egyéni teljesítmény után újra megszerezte a vezetést. (59.). De ez után is egyenlíteni tudott a Großaspach. Rodríguez védhetetlenül lőtte a labdát a kapufa mellé (61.). Azonban Franck Ribéry második találatával újra megszerezte a vezetést. (63.) Egy újabb Ribéry gól beállította az 5:3-mas végeredményt (70.). Ezek után a Bayern továbbra sem vett vissza a tempóból. Mindenek előtt Shabani és Ribéry vettek részt aktívan a támadásban, csak egy további gól hiányzott.

FC BAYERN - SG SONNENHOF GROSSASPACH 5:3 (1:1)

FC Bayern: Első félidő: Ulreich - Rafinha, Süle, Boateng, Alaba - Vidal - Robben, James, Tolisso, Coman - Wagner

Második félidő: Starke - Götze, Mai, Friedl, Bernat - Martinéz - Müller, Dorsch (76. Wintzheimer), Rudy, Ribéry - Shabani

Gólok: 1:0 Coman (33.); 1:1 Sané (41., Foulelfmeter); 2:1 Müller (50.); 2:2 Sohm (56.); 3:2 Ribéry (59.); 3:3 Rodriguez (61.); 4:3 Ribéry (63.); 5:3 Ribéry (70.)