VIDEO! Első meccs, első gól – Sandro Wagner így ünnepelte visszatérését a Bayernbe

Török Péter

A régi-új csatár nyitotta meg a gólzsákot a 38. percben, a meccs végül 6-0-ás eredménnyel zárult a katari Al-Alhi Doha ellen.

A további gólszerzők Corentin Tolisso, Arjen Robben, Kingsley Coman, Niklas Dorsch és Niklas Süle voltak.

Jupp Heynckes két különböző csapatot állított ki a meccs két félidejében – az első volt az erősebb, a Bundesligára is alkalmas csapat. Csak Tolisso játszotta végig a 90 percet, egy szokatlan középcsatár formában. 3 játékos nem lépett pályára – Mats Hummels és Robert Lewandowski sérülés, Joshua Kimmich betegség miatt nem játszott.

Könnyen áttörték a védelmet

A Bayern gyorsan helyzeteket alakított ki a Qatar Stars League 6. helyezettje ellen. Wagner volt a fő célpont, és már az első percben fejelt egy kapufát. Ezután minden lehetőségét védte a katari kapus, Yazan Naim. 15 perc elteltével James Rodriguez lövését a gólvonalról rúgták ki.

Aztán Wagner végre megszerezte a gólt – magasra emelkedve fejelt a kapuba a 38. percben. Sok lehetőség adódott még James és Müller előtt is a szünetet megelőzően, de maradt amindössze egygólos előny a félidőben. Sven Ulreich-nek egyszer akadt dolga még 0-0-nál, Yassine Chikhaoui lövésénél.

Potyogtak a gólok a szünet után

A Bayern nem sokat várt a második góljával, Tolisso duplázta meg az előnyt egy fejessel a második félidő 7. percében. A Bayern nagyobb sebességre kapcsolt, és növelte az előnyét egy Robben 16-oson kívüli góljával, egy Coman-kapáslövéssel, és egy Dorsch-kontragóllal.

Az Al Ahli – ahol Guardiola két évet eltöltött 2003 és 2005 közt -, kapusa tartotta a csapatát meccsben azzal, hogy sorra védte Tolisso és Coman sorozatos lehetőségeit. Robben, Dorsch és Tolisso lövésein újra kifogott a kapus. Végül egy Süle-fejes tette fel a pontot az i-re, így a német bajnok kiütéssel, 6-0-ra verte edzőtábora végén katari ellenfelét.

Al-Ahli - FC Bayern 0-6 (0-1)

Al Ahli: Naim – Benwan, Al Masri, Benson, Sharif – Abdelnasser – Mohamed, Al-Yazidi, Qadri, Chikhaoui – Ibrahim

FC Bayern: Első félidő: Ulreich – Götze, Boateng, Friedl, Alaba – Tolisso, Rudy, James – Müller, Wagner, Ribery

Második félidő: Starke – Rafinha, Mai, Süle, Bernat – Dorsch, Martinez, Vidal – Robben, Tolisso, Coman

Gólok: 1-0 Wagner (38), 2-0 Tolisso (52), 3-0 Robben (58), 4-0 Coman (69), 5-0 Dorsch (74), 6-0 Süle (88)

Sárga lapok: -/-

Összefoglaló videó a mérkőzésről:

BAYERN HÍREK,Beszámolók,felkészülési mérkőzés,GALÉRIA,Játékosaink,sandro wagner,Videók