Számok és tények: mindig Robben

Bayern a Dortmund ellen, a bajnok a kupagyőztes ellen – az év végén még egyszer jön a német futball legizgalmasabb csatája. A legutóbbi 24 bajnoki címből 20 vagy Münchenbe (15), vagy Dortmundba (5) került, és az elmúlt hat évből ötben a kupagyőztes is vagy az FCB (3) vagy a BVB (2) volt.

A szerda esti az Allianz Arena-ban tartott nyolcaddöntős párharc előtt az fcbayern.com száms adatot és tényt szedett össze a meccshez.

Végállomás 2017

Már most biztos, hogy a két klub egyike nem fog áttelelni a Német Kupában. Ez az FC Bayernnel pontosan tizenegy éve történt meg utoljára. 2006. december 20-án a győzelmi rekorder már a téli szünet előtt, a nyolcaddöntőben kiesett az Alemannia Aachen elleni 2:4-gyel. A következő tíz idényben az FCB mindig legalább a negyeddöntőig jutott, a legutóbbi nyolc alkalommal pedig legalább az elődöntőig. A dortmundiakat legutóbb 2010-ben érte utol a szezon első felében a kiesés. Akkor a kupa második fordulójában a Kickers Offenbach ellen (2:4 tizenegyesekkel).

90 perc vagy több

Csak a hosszabbításban születik döntés? Vagy csak tizenegyesekkel? Az eddigi 10 kupapárharcból a Bayern és a Dortmund között az esetek felében (5) csak a rendes játékidő 90 perce után született döntés, ezek közül háromszor csak tizenegyesekkel.

Dortmundi sorozat

A Dortmund erős sorozattal érkezik az Allianz Arena-ba: A legutóbbi 17 idegenbeli kupameccsén a BVB mindig továbbjutott. Ez klubrekord. Az utolsó idegenbeli vereséget a kupában viszont éppen az FC Bayern ellen szenvedte el a Borussia (0:1 a 2012/2013-as negyeddöntőben). Az FCB edzője akkor Jupp Heynckes volt.

Félelmetes ellenfelek egymással szemben

Egy másik csapat ellen sem esett ki a Borussia Dortmund olyan sokszor a Német Kupából, mint az FC Bayern ellen (hatszor). Egy másik klub ellen sem esett ki az FCB gyakrabban a Német Kupából, mint a BVB ellen (négyszer).

Robben kedvenc ellenfele

A Borussia Dortmund megtestesült mumusa Arjen Robben. A holland bajor 21 tétmeccsen tizenegy gólt szerzett a sárga-feketék ellen, közte 1:1-nél a győztes gólt a Bajnokok Ligája döntőjében 2013-ban. Egyetlen másik egyesület ellen sem szerzett Robben több gólt.

Stegemann fúj

A naptári év utolsó Bayern-meccsét Sascha Stegemann fogja vezetni. A 33 éves niederkasseli diplomás igazgatásszervező számára ez a kilencedik bevetés egy a német rekordbajnok részvételével játszott meccsen. Az oldalvonalon Mike Pickel és Rafael Foltyn segítik, a negyedik játékvezető Markus Schmidt. Videobíró a német kupában (még) nincs. A technikát csak a negyeddöntőtől használják.

Fordította: Frey Dóra