Német Kupa: továbbjutás a rangadón (videó)

Csapatunk 2-1-re győzött a Borussia Dortmund ellen, és bejutott a Német Kupa negyeddöntőjébe.

Az első 20 percben döbbenetesen nagy fölényben játszott a Bayern, és a bajorok már a második percben vezetést szerezhettek volna, ám Vidal fejese a keresztlécről kipattant. Süle lövését is a lécre tolta Roman Bürki, ám Jerome Boateng a kipattanóból már vezetést szerezett a hazaiaknak. A második müncheni gól a 36. percben született meg amikor Lewandowski tálalt Müller elé, aki éles szögből lőtte a labdát a kapuba.

A második félidőben Müller és James előtt is gólszerzési lehetőség adódott, ám Bürki óriási védésekkel tartotta meccsben csapatát. A félidő közepére a Dortmund átvette az irányítást, és Yarmolenko 77. percben szerzett góljával szépítettek is a vendégek. Az utolsó percekben a dortmundi csereember Isak egyenlíthetett volna, ám lövését blokkolták a müncheni védők.

Győzelmével csapatunk ott van a legjobb 8 között. A következő forduló sorsolását január 7-én tartják.

Bayern München-Borussia Dortmund 2-1 (2-0)

Bayern MünchenUlreich - Kimmich, Boateng, Süle, Alaba - Martínez (Rudy 87) - Müller, James (Tolisso 75), Vidal, Ribéry (Coman 61) - Lewandowski
Borussia Dortmund: Bürki - Toljan (Isak 88), Bartra (Dahoud 35), Sokratis, Toprak, Schmelzer - Kagawa, Weigl, Guerreiro (Schürrle 56) - Pulisic, Yarmolenko

Gólszerzők: 1-0 Boateng (13), 2-0 Müller (40), 2-1 Yarmonlenko (77)