Luca Toni szerint a Bayern nyeri a BL-t!

Kun Béla

Az egykori Bayern sztár a távolból is figyeli volt csapatát, s, ha már nézi, akkor nem rejti véka alá a véleményét. A t-online.de-nek adott interjújában az olasz dicsérte a a játékrendszert Jupp Heynckes irányítása alatt, sőt bízik abban, hogy a Bayern nyeri idén a BL címet.

A 40 éves egykori csatárnak a Bayern játékrendszere tetszik a legjobban.

"Technikailag képzettek, gyorsak, mindig előre játszanak, nagyon támadó felfogásuk van."

- vélekedik Toni, aki el tudja képzelni, hogy a rekordbajnok csapata az európai versengésben is nagyon sokáig el fog jutni:

"A Bayern Münchennek mindene megvan ahhoz, ami kell a Bajnokok Ligája győzelemhez."

Luca Toni, aki összesen 3 évig volt a Bayern játékosa (2007-2010-ig), 60-szor lépett pályára a rekordbajnok színeiben, s ezeken a meccseken 38-szor volt eredményes. A bajor fővárosban közönségkedvenc volt, a csapattal kétszer bajnok, ill kétszer kupagyőztes is volt.

Valamint ki ne emlékezne a legendás UEFA Kupa meccsre, ahol a Getafe ellen egyenlített 5 perc alatt két gólt lőve, hiszen a hazai 1:1 után a visszavágón is idegenben 1:1 volt az állás, majd a hosszabbításban a Getafe már 3:1-re is vezetett, majd Toni a 115., majd a 120. percben szerzett góljaival, idegenben lőtt több góllal a bajorok jutottak tovább...