Süle: szerintem nem volt tizenegyes

Tóth Renáta

Niklas Süle a nyáron érkezett a Bayern München csapatához, akit 20 millió Euróért vásárolt meg a bajor klub a Hoffenheimtől. Azóta kétség sem fér hozzá, a keret győztes tagjaihoz tartozik.

Niklas Süle nem ért egyet a bíró, Manuel Gräfe döntésével

Az elmúlt hétvégi bajnoki mérkőzésen, a Mönchengladbach ellen Jupp Heynckes a kezdőcsapatban adott helyet a védőnek. A 39. percben az ellenfél viszont az ő hibájából szerzett vezetést: a játékvezető büntetőt ítélt ellene, miután a videóbírót visszanézve látta Süle kezezését a 16-oson belül. A védő másképp látta a helyzetet:

Szerintem nem volt tizenegyes. Nem izgattam volna fel magam, ha nem kaptunk volna tizenegyest. Ezért mérges vagyok, de ell kell fogadnom...

Bosszantó, hiszen a müncheniek sok játékosa sérülés miatt van távol - a mérkőzés során még két további játékos, James és Juan Bernat megsérült - ennek ellenére a bajor csapat támadott többet, a Gladbach pedig alig tudta megközelíteni a bajorok kapuját.

Sokkal több volt ebben a mérkőzésben. Néhány hibát leszámítva mi irányítottuk a mérkőzést, nemcsak a labdabirtoklás arányát nézve, de két jó lehetőségünk is volt a gólszerzésre. Viszont a büntetőt követően 5 percen át passzív védekezést mutattunk, és ez elég is volt az ellenfél 2:0-ás vezetéséhez.

- elemezte a mérkőzést Süle.

Következő forduló: a Bayern München vendége a Hannover lesz

Süle azonban már ismét előre tekint:

Még mindig elsők vagyunk, és a sorsunk a saját kezünkben van. Ennek ellenére is annyira kiábrándító ez a vereség

A javításra szombaton van esélye a Bayernnek: a Hannover 96 csapatát fogadják majd az Allianz Arénában.

forrás: kicker.de