A jó hozzáállásnak nem volt eredménye

Pandula László

Szombat este 17 kapura lövése volt a Bayernnek a Borussia parkban, 78% os volt a labdabirtoklás. Egyoldalú mérkőzés volt - dícsérte Jupp Heynckes a játékosait. Nagyon sokat belefektettek a játékosaim, rengeteget futottak - magyarázta a 72 éves tréner. De az erőfeszítésük csak egy gólra volt elég, Arturo Vidal bombája a 73. percben érkezett.

A német rekordbajnok pont nélkül maradt, mert már az első félidőben két gólos hátrányba került.

Az első félidőben vesztettük el a mérkőzést

- elemezte a találkozót Heynckes, aki először vesztett csapatával, mióta visszatért.

Túl keveset adtunk bele. Túl lassúak voltunk, nagyon lassan értünk fel és nem találtuk a ritmusunkat

- kommentálta a vezetőedző a 13. játéknapi Gladbach elleni 2:1 es vereséget.

Karszalag Martinezen

Jobbak voltak az első félidőben, nem játszottunk jól

- értett egyet a mesterrel Javi Martinez. A szombati meccs egyébként különleges volt Martinez számára, hisz először viselhette a Bayern kapitányi szalagját pályafutása során. De sajnos a premierjét nem koronázta siker, mert „ két gólt kaptunk 5 perc alatt” mondta Niklas Süle. Thorgan Hazard hozott össze egy büntetőt miután Niklas Süle szerencsétlenül kézzel sodorta el a labdát.

Matthias Ginter hamar megduplázta az előnyt, a Bayern hátvédjei kicsit elvesztették a fonalat

- mondta Niklas Süle. De a Bayern felgyorsította a tempót és jó hozzáállást tanúsított.

Még mindig az élen vagyunk

Csak egy elem hiányzott:

A labda ma nem akart bekerülni a kapuba

mondta Martinez.

A Bajorok szombaton elég szerencsétlenek voltak. Robert Lewandowski és Kingsley Coman csak a kapufát tudták eltalálni, és az átlövések sem értek célt. Ulreich ujjheggyel bele tudott érni Hazard büntetőjébe, de sajnos védeni nem tudta. Juan Bernat és James Rodriguez viszont megsérültek. A végső sípszó után Heynckes tisztázta, hogy mindkét játékossal minden rendben van és hétfő reggel lesz csak diagnózis. A Bayernnek gyorsan a következő hétre kell fókuszálnia:

A tabella élén kell maradnunk, csak rajtunk múlik.

- mondta Süle, mivel a Lipcse már csak 3 pontra van tőlük. A Bayernnek egy teljes hete van a felkészülésre, hétközi mérkőzés nélkül.

Készen állunk a munkára és jól kell regenerálódnunk, hogy otthon tartsuk a 3 pontot a Hannover ellen a következő hétvégén