Heynckes visszatér Mönchengladbachba

Bogdányi Norbert

Tulajdonképpen Jupp Heynckes már 2013 májusában érzékeny búcsút vett a várostól és egykori csapatától a Borussia Mönchengladbachtól – ahol a karrierje kezdődött. De miután visszatért a Bayern edzőjeként, szombaton újra találkozhat egykori csapatával.

Érzelmes pillanatok játszódtak le 2013. május 18-án a Borussia-Park sajtótermében. A Bayern 4-3-as győzelmét követően az utolsó fordulóban, Heynckes pont Gladbachban adta edzőként az utolsó interjút, ahol 1965-ben a karrierje kezdődött.

„Ez egy megható pillanat számomra”

- mondta akkor.

„Itt kezdtem a játékos-pályafutásomat, és az edzőit is”

- Heynckes akkoriban elérzékenyült. Folytak a könnyek és az ott lévő újságírók tisztelettel voltak Heynckes felé és megtapsolták.

4:3 a „búcsúmeccsen”

A 2012/13-as szezon utolsó fordulója volt számára a 642. mérkőzése edzőként. Az akkori helyzet szerint játékosként és edzőként összesen 1011 mérkőzés után szeretett volna 68 évesen visszavonulni. A karrierje 1965. augusztus 14-én kezdődött a Mönchengladbachnál és 48 év után ott is fejeződött be. Azon a meccsen kapott először három gólt 10 percen belül a Bayern egy Bundesliga meccsen. Viszont Ribery, aki két gólt is rúgott, gondoskodott arról, hogy jól sikerüljön Heynckes búcsúja.

Több mint négy év szünet után azonban Heynckes még egyszer vissza fog térni Mönchengladbachba. A csikókkal Heynckes négyszer nyert bajnokságot játékosként (1971, 1975, 1976 és 1977). Az 1973/74-es szezonban gólkirály lett.

Joker a Bayern ellen

Jupp Heynckes játékosként 369 meccset játszott. Ebből 283-at csikók mezében. Ezalatt csak ötször állt be csereként. Ezek közül egyszer sikerült betalálni. Pont a Bayern ellen cserélték be 1970-ben és lőtt fontos gólt a 90. percben, amivel a 2:2-es végeredményt beállította.

Vezetőedzőként összesen 647-szer szerepelt a Bundesligában. Meccsei több mint felét megnyerte (326), és csak 180 alkalommal kapott ki a csapata. A legnagyobb vereségét a Bayern ellen szenvedte a csikók edzőjeként 1986-ban egy 6-0-ás mérkőzésen. A Mönchengladbach edzőjeként összesen 17 alkalommal játszott a Bayern ellen (5 győzelem, 3 döntetlen, 9 vereség), a Bayern edzőjeként 13-szor találkozott a Gladbachhal.( 6 győzelem 3 döntetlen 4 vereség)