Így gálázott a csapat a Schalke ellen (videó)

Ha lemaradtál a mérkőzésről, nézd meg itt a csapat góljait. Érdemes!

A mérkőzés első lehetősége Rudy előtt adódott, ám a Bayern München új szerzeményének lövését Fahrmann nagyszerű mozdulattal védeni tudta. A Schalke első helyzete Goretzka előtt adódott a félidő közepén, ám Ulreich számára nem okozott gondot ez a kísérlet. A 23. percben Naldo kézzel ért a labdába, majd miután a játékvezető visszanézte az esetet, büntetőt ítélt. Lewandowski magabiztosan lőtte a labdát a hálóba. A gól megzavarta a hazaiakat és 4 perccel később Tolisso-James Rodriguez összjátékot követően a kolumbiai támadó meglőtte élete első Bundesliga gólját.

A második félidő elején Müller növelhette volna a bajorok előnyét, ám csak a kapufát találta el. A Schalke a játékrész közepére átvette az irányítást és Caligiuri és Burgstaller révén is helyzeteket dolgozott ki, ám előbbi mellé lőtt, míg a második esetben Ulreich hárított. A végeredményt egy szenzációs összjáték végén alakult ki: James szenzációsan adta tovább a labdát Vidalnak, akinek már csak a kapuba kellett betalálni. James még az utolsó percekben is gólt szerezhetett volna, ám Fahrmann ekkor is bravúros védést mutatott be, így végül "csak" 3-0-ra győzött a Bayern München.