Ez nem Manuel Neuer éve

Bogdányi Norbert

A Bayern München kapusa újabb sérülést szenvedett a bal lábán, és meg kellett szakítania a Schalke elleni meccs záróedzését. Biztosan hiányozni fog ex-klubja ellen.

A 31 éves kapust, aki még a Säbner Straßen átesett a CT vizsgálaton, egy esetleges műtét több hónapos kihagyással fenyegetné.

A Rekordbajnok délután közölte:

„Manuel Neuernek megsérült a lábfeje a hétfői edzésen, és az FC Schalke 04 elleni mérkőzést kihagyja. Kedden egy végső vizsgálaton fog átesni."

Sven Ulreich kész helyettesíteni Neuert. A Bayern harmadik számú kapusa, miután Tom Starke visszavonult, a mindössze 17 éves Christian Früchtl lesz.

A német válogatott csapatkapitánya áprilisban, a negyeddöntő visszavágóján szenvedett lábtörést a Real Madrid ellen, és esett ki emiatt több hónapra. Csak a Werder Bremen elleni mérkőzésen ünnepelhette visszatérését augusztus 26-án.