Könnyed győzelem Thiagóéktól - James visszatért

Spanyolország egyre közelebb a 2018-as vb-hez. A "G" jelű hatos vezetői 8-0-ás győzelmet arattak a tabella alján ülő Liechtenstein felett kedd este. A csapatban szerepelt Thiago Alcantara is, aki végigjátszotta a meccset.

Így a déliek már három pontos előnnyel vezetnek Olaszország előtt, valamint már biztos, hogy a pótselejtezőt elérik. A kilenc csoportgyőztes közvetlenül jut tovább az oroszországi világbajnokságra, a nyolc legjobb csoportmásodik pedig a plusz négy helyért küzd meg a pótselejtezőkön, Novemberben.

David Alaba és csapata, Ausztria hazai pályán 1-1-es döntetlent ért el Grúzia ellen. Ennél sajnos rosszabb, hogy 38 perc után sérülés miatt le kellett cserélni a csapatunk első számú balhátvédjét. Valeriane Gvilia szerzett vezetést a vendégeknek, majd nyolc perccel később Louis Schaub egyenlített ki kevéssel a félidő vége előtt. A D-csoport negyedikeként Alaba és társai öt pontra állnak a második helytől, azonban már nem juthatnak tovább közvetlenül.

James visszatért - Vidalék aggódhatnak

James Rodriguez lenyűgöző teljesítményt nyújtott Kolumbia legutóbbi selejtezőjén. A keddi 1-1-es döntetlen során a már továbbjutó Brazília ellen vett ki jó nagy részt csapata pontszerzésén. A gólokat Willian, majd később Falcao szerezték, de kolumbiai támadónk előtt még a végén adódott egy nagyobb lehetőség, de végül nem tudott élni vele.

Arturo Vidal már kevesebb sikerélményt szerzett (ha szerzett). Chile újabb vereséget könyvelhetett el, miután 1-0-ra kikapott La Pazban a bolíviai labdarúgó-válogatott-tól. A mérkőzés egyetlen gólját Juan Carlos Arce lőtte tizenegyesből. Ez azt jelenti, hogy Chile a hatodik helyre csúszott vissza, ezzel pedig eltávolodott a továbbjutást jelentő helyektől. Az első négy csapat közvetlenül kerül főtáblára, az ötödik pedig interkontinentális pótselejtezőt játszhat az óceániai konföderáció bajnokával.

Fordította : Horváth Balázs