A legemlékezetesebb BL startjaink

Eljött a nap amire vártunk, és kedden este Carlo Ancelotti végre egy BL mérkőzésen fogja dirigálni csapatunkat. A nagy esemény kapcsán felidézzük a Bayern emlékezetes BL szezonnyitányait.

2003: 2:1 a Celtic ellen

A gyalázatos 2002-es BL performansz után alap elvárás volt, hogy csapatunk jobban szerepeljen Európa elitjében. Az aktuális UEFA kupadöntős elleni mérkőzés azonban nem úgy kezdődött, ahogyan arra számítottunk: A Celtic megszerezte a vezetést, és őrizni is tudta a fórt. Ekkor lépett színre a messiásként várt holland támadó Roy Makaay. Az európai Aranycipősként érkező csatár előbb egyenlített, majd 2 perccel a mérkőzés vége előtt a győzelmet jelentő gólt is meglőtte. Azon az estén a müncheni közönség örökre a szívébe zárta, az őt egykoron mesterhármassal szomorító támadót.

2004: 4:0 az Ajax ellen
Újabb BL idény, és újabb Makaay parádé. A BL halálcsoportjának tartották a kvartettet, hiszen a Bayern mellett a Juventus és az Ajax is helyet foglalt a négyesben. A mieink aztán alapos leckét adtak már az első körben az amszterdamiaknak. Az Ajax hiába állt ki olyan játékosokkal, mint az olimpiai bajnok Rosales, Van der Vaart és Sneijder, esélye sem volt megtörni a müncheni hegemóniát. Makaay már az első félidőben duplázott, hogy aztán egy büntetőből meglője harmadik gólját is. (Ballack átadta a lehetőséget.) A gálát végül Zé Roberto gólja tette teljessé.

2006: 4:0 a CSZKA Moszkva ellen
Tegnap múlt 10 éve, hogy a nem túl szép emlékű  szezont a BL-ben is a csapatunk. A moszkvaiakat szokás szerint alaposan helyben hagyta a Bayern, és ez az este sem volt kivétel. A góltalan első félidő után Pizarro kezdte el a gólgyártást, majd Santa Cruz gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést. (Egyik utolsó gólja volt Bayern mezben.) A közönséget még két további góllal szolgálta ki a csapatunk, melyeket Salihamidzic és Schweinsteiger szerzett.

2:0 A Róma ellen
Döntőshöz méltóan kezdte csapatunk a 2010/11-es BL idényt. Az As Roma elleni mérkőzést a müncheniek végig dominálni tudták, ám az olaszok védelmét nem sikerült feltörni. 10 perccel a vége előtt aztán jött Thomas Müller, aki vezetéshez juttatta a Bayernt. A meccset végül, néhány perccel később Miroslav Klose döntötte el.

2014: 1:0 a Manchester City ellen

2 éve hiába volt ez a mérkőzés a forduló szuperrangadója, a Bayern megmutatta, hogy hova is kellene eljutnia a manchesteri csapatnak, ha valamit is el akarnak érni Európában. A meccs során minden müncheni helyzet kimaradt egészen az utolsó pillanatig. A sors iróniája, hogy végül az a Jerome Boateng lőtte vezető gólunkat, aki gyakorlatilag mellőztek a Citynél.

BAYERN TÖRTÉNELEM,Bayern történelem: nemzetközi kupák