Szuperkupa sikerrel indult a szezon

Csapatunk három, egymás után elveszített finálé után, magabiztos győzelemmel hódította vissza a szuperkupát.
A dortmundi pokolban kellett kiharcolni a sikert A sérülteket leszámítva, Carlo Ancelotti azt tizenegyet küldte pályára első tétmeccsén, amit várhattunk. Ami egy picit meglepő lehetett, hogy az előkészületi meccsek "hőse" Julian Green nem kapott egy percnyi játéklehetőséget sem.

Ancelotti kezdője így festett: Neuer - Lahm, Martínez, Hummels, Alaba – Vidal (Kimmich 71), Alonso, Thiago – Müller (Rafinha 87), Lewandowski, Ribéry (Coman 65)

A hazaiaknál Thomas Tuchel nem reszkírozta meg, a dortmundi közönség szemében még mindig közellenségnek számító Götze pályára küldését. A dortmundi mester ezt leszámítva szintén egy várható kezdőnek szavazott bizalmat.

Bürki - Passlack, Sokratis, Bartra, Schmelzer - Castro, Rode – Ramos (Weigl 68), Kagawa, Dembélé (Schürrle 68) – Aubameyang (Mor 78)

Müller gólja döntött A meccs elején a hazaiak többször is próbálkoztak, ám Kagawa kísérletei nem jelentettek veszélyt Neuer kapujára. A Borussia akkor járt legközelebb a vezetéshez, mikor Dembele egyedül lőhetett, és Neuernek bravúrral kellett hárítani. A félidő végére csapatunk átvette a meccs irányítását, ám Vidal aktivitása ekkor még nem eredményezett gólt. A második félidő is egy Dembele kísérlettel kezdődött, ám a dortmundi csatár ezúttal is csak a fejét foghatta lövése után. Nem úgy, Arturo Vidal: A chilei klasszis lövési kísérletét még hárítani tudta Bürki, ám a kipattanót "King Arturo" már a hálóba lőtte. A meccset végül a 78. percben döntötte el Thomas Müller, aki Hummels labdáját kotorta a kapuba.
Szebben nem indulhatott volna a szezon

Csapatunk 1983,1987,1990, 2010, és 2012 után hódította el ismét a szuperkupát. A Bayern München legközelebb szombaton játszik, akkor a Jéna elleni kupameccs következik.