3816-ra nőtt az igazolt fertőzöttek száma
Újabb négy krónikus beteg veszítette életét a koronavírus-járványban, viszont már alig négyszázan vannak kórházban.

Au Revoir! Németország búcsúzott az Európa-bajnokságtól

Tóth Renáta

A német válogatottnak befejeződött az Európa-bajnokság: a tegnap esti marseille-i elődöntőben Franciaország 2:0-ra (1:0) győzött a Nationalelf ellen, Antoine Griezmann duplájával (45+2. 72.), így a házigazdák játsszák a vasárnap esti döntőt Portugália ellen (21 órától élőben az M4 műsorán).

Thomas Müller első EB gólja még 4 évet várnunk kell

A franciáknál Kingsley Coman tegnap nem kapott játék lehetőséget, a Bayern München csapatából Manuel Neuer, Jérôme Boateng, Joshua Kimmich és Thomas Müller erősítette a német válogatottat a kezdő csapatban, Mario Götze pedig a 67. perctől volt a pályán. Mats Hummels sárgalapos eltiltás miatt nem játszhatott.

A franciák nem módosítottak a kezdőcsapaton, az Izland elleni felállással álltak ki. A németeknél Löw Emre Cant hozta be a középpályára, Schweinsteiger is kezdőként szerepelt. Hummels helyére Benedikt Höwedes került, Müller pedig egyedüli csatárként volt középen Mario Gomez helyén.

A mérkőzés első helyzete a 7. percben volt a franciáknak, Griezmann próbálkozott gól lövéssel. Az első negyed óra eltelte után a német válogatott irányította a játékot és birtokolta többet a labdát, Müllet (13., 15. 39.), Can (14.) és Schweinsteiger (26.) által voltak helyzeteik, a franciáknál pedig röviddel a félidő vége előtt Griezmann (41.) és Giroud (42.) próbált vezetést szerezni.
Ezután következett a sokk: Schweinsteiger kezezése miatt a házigazdák büntetőhöz jutottak, amit Griezmann értékesített (45+2.), és a félidőre 0:1-s francia vezetéssel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A második félidőben is a franciák kezdtek jobban, igaz, a németeknél volt többet a labda, de kevesebb akciót mutattak. A 60. perc után Jérôme Boatenget sérülés miatt le kellett cserélni. A németek nem találtak támadási lehetőséget, a franciák viszont veszélyesen kontráztak tovább, aminek eredményeként Griezmann a 74. percben szerzett góljával el is döntötték a mérkőzést.
A németeknél Kimmichnek volt még egy lehetősége (90+2.) fejesből gólszerzésre, de a szépítés elmaradt.

Jól játszottunk az EB-n, de kiestünk, és ez keserű érzés nekünk. Ez nem fair eredmény, az első félidő után csalódás volt ilyen eredménnyel lejönni a pályáról. Meg volt a lehetőségünk visszatérni a játékba, de sajnos nem sikerült gólt lőnünk. Ha 0:0 lett volna az első félidei eredmény, nem ez lett volna a vége. 1:0-s vezetéssel könnyebb volt a franciáknak.” – nyilatkozta Manuel Neuer a mérkőzés lefújása után.

A vasárnapi esti döntőben Portugália-Franciaország párharc lesz. Mindkét csapatban egy-egy Bayern játékos képviseli hazáját (a portugáloknál Renato Sanchez, a franciáknál Kingsley Coman).

forrás: fcbayern.de

2016 Európa-bajnokság,Bayern történelem: válogatottjaink,jerome boateng,joshua kimmich,kingsley coman,manuel neuer,mario götze,mats hummels,renato sanches,thomas müller