6 Bayern játékos számára ért véget az Európa bajnokság

Mint az ismert, Németország veszített a házigazdák ellen, így Hummels, Neuer, Boateng, Müller, Götze és Kimmich számára is véget ért az Európa bajnoki álom. Lássuk a Nationalelf játékosai milyen teljesítményt nyújtottak tegnap.

Mivel Mats Hummels, az szlovákok elleni mérkőzés után az olaszok elleni negyeddöntőben is sárga lapot kapott, így a nyáron a Bayern Münchenbe hazatérő hátvéd eltiltás miatt részt sem vehetett, a franciák elleni elődöntőben.

Manuel Neuer, nyugodtan tekinthető a tegnapi mérkőzés tragikus hősének is. A válogatott hálóőre az egész EB-n kiválóan védett, és a tegnapi mérkőzésen is magabiztosan hárította a francia lehetőségeket, a büntetőt leszámítva. Griezmann gólja előtt azonban hozott egy rossz döntést, és Pogba beadása után rosszul mozdult ki a kapujából, majd Griezmann a lába között tudta ellőni a labdát, eldöntvén a mérkőzést.
Jerome Boateng szintén tragikus hőssé lépett elő tegnap, ám egészen más okból, az EB álomcsapatába való bekerülésre is esélyes középhátvéd, egyetlen hibát leszámítva a tegnapi meccset is hibátlanul játszotta végig, egészen a 60. percig is mikor sérülés miatt le kellett jönnie a pályáról. Az egyik legstabilabb játékos kiválása óriási veszteséget jelentett a Nationaelf számára, pláne, hogy a "Boa" helyén pályára lévő Mustafi már meg sem tudta közelíteni ezt a teljesítményt. Boateng állapotáról egyelőre még nincs információnk.

Toni Kroos és Jonas Hector mellett, a sajtóban leginkább Joshua Kimmich
teljesítményét dicsérik a német válogatottból. A fiatal játékos, aki az idei szezonban robbant be az elitbe, az eddigiekhez is méltó teljesítményt nyújtott, mind védekezésben, mind támadásban. Hiába játszott szélső hátvédet, mégis ő volt az egyik legaktívabb a németeknél támadásban, és ő is alakította ki a legveszélyesebb helyzetet is, amely a kapufán csattant.

Szinte hihetetlen, hogy a világbajnokságok történelmének egyik legeredményesebb játékosa, Thomas Müller még mindig nem lőtt gólt Európa bajnokságon, holott már 11. meccsét játszott a kontinenstornán. Az élete klubszezonját futó közönségkedvenc az egész EB-n közepes, vagy az alatti teljesítményt nyújtott (Fájdalmas ezt kimondani, ha a kedvencünkről van szó!), és ez alól a franciák elleni meccs sem volt kivétel. Gomez sérülése miatt, Müllert ékként játszatta Löw, és a Bayern meccsei során is láthatta még a  magamfajta fotelszurkoló is, hogy ez a szerepkör csak a ritkább esetben megy a sztárjátékosnak. Most is a lövései veszélytelenek voltak, a védőkkel nem bírt egyedül megbirkózni, és sokat elmond, hogy legemlékezetesebb megmozdulását is akkor követte el, amikor besegített a védekezésben.

Mario Götze 0:1-es állásnál lépett pályára, a 67. percben. A VB döntőtől eltérően azonban most nem, hogy nem tudott a német csapat hősévé válni, hanem a csapat egyik legpasszívabb tagja volt a neki szánt időben. Egyszer azért így is veszélyeztetett az utolsó percben, de semmi többre nem emlékezhetünk tőle, sem erről a meccsről, sem az Eb-ről.

2016 Európa-bajnokság,Bayern történelem: válogatottjaink,Játékosaink,jerome boateng,joshua kimmich,manuel neuer,mario götze,mats hummels,thomas müller