3816-ra nőtt az igazolt fertőzöttek száma
Újabb négy krónikus beteg veszítette életét a koronavírus-járványban, viszont már alig négyszázan vannak kórházban.

Németország elődöntős, legyőzte az olasz átkot!

Tóth Renáta

A Nationalelf legyőzte az olaszokat a tegnapi negyeddöntőben; 120 perc után 1:1-es döntetlen volt az állás, így a drámai tizenegyes párbaj (6:5) döntötte el a mérkőzés sorsát. Ezzel a történelmi győzelemmel véget ért a több évtizedes átok a Squadra Azzurra ellen, ezelőtt a németeknek egy alkalommal sem sikerült az olaszokat legyőzniük EB vagy VB mérkőzésen.

Tegnap este megtört az olasz-átok, Németország továbbjutott az elődöntőbe

A német kezdőcsapatban 5 Bayern játékos lépett pályára: Manuel Neuer, Jérôme Boateng, Hummels, Joshua Kimmich és Thomas Müller, közülük mindannyian végigjátszották a teljes mérkőzést. Mario Götze ez alkalommal sem kapott játéklehetőséget.
„Mi voltunk a domináns csapat, megérdemelten jutottunk tovább az elődöntőbe. Mindent meg fogunk tenni azért, hogy a párizsi döntőben játszhassunk.” – nyilatkozta Neuer a mérkőzés lefújása után.

Löw mindenkit meglepett a változtatással: négy védő helyett tegnap hárman álltan Neuer előtt (3-5-2 felállással játszottak). A terv a következő volt: középen erősebben játszani, és az olasz csatárokat, Edert és Pellét nem volt szabad hagyni kibontakozni. Ez az első félidő nagy részében működött, az olaszok első nagy helyzete a 43. perchez köthető. Ennek ellenére a németek az első félidőben nem nagyon támadtak, a szurkolók és kevésbé szórakoztató játékot láthattak, csak Gomez (41.) és Müller (42.) voltak gólhelyzetben.

Neuer és Hector döntöttek a büntetőknél

De a taktikta továbbra is dominált, a szünet után mindkét csapat behúzta a kéziféket. A németek továbbra is többet birtokolták a labdát, végül a vezetőgólt Mesut Özil (65.) szerezte meg, Gomez pedig 3 perccel később hagyott ki egy nagy helyzetett az olasz kapu előtt. A 78. percben az olaszoknak sikerült büntetőből kiegyenlíteniük, melyet Leonardo Bonucci értékesített.

Ezután következhetett a hosszabbítás, ahol mindkét csapat inkább arra törekedett, hogy minél kevésbé fáradjanak el. Németország frissebben és veszélyesebben játszott, de az aranygól csak nem akart összejönni.

A tizenegyes rúgásoknál következhetett a dráma. Összesen 7-7 játékos lőtt. Az első lövéseket Insigne és Kroos értékesítette. A második olasz lövést Zaza méterekkel a kapu fölé lőtte, és Müller szintén kihagyta. A harmadikat Barzagli belőtte, Özil kihagyta. A következő olasz lövést Pellé hibázta el, Draxler viszont berúgta. Az olaszok ötödik lehetőségét, Bonucci lövését Neuer kivédte; ekkor Bastian Schweinsteiger dönthette volna el a mérkőzés sorsát, de ő is kihagyta a büntetőt.
Kezdődhetett egy újabb kör. Giaccherini és Hummels, Parolo és Kimmich, De Sciglio és Boateng belőtték. A következő olasz lövést Darmian elhibázta, Neuer ezt is kivédte. Ekkor minden szem Jonas Hectorra szegeződött, aki magabiztosan lőtte Buffon alá a labdát, ezzel véget vetve a dráma folytatásának és továbbjuttatva Németországot az elődöntőbe!

A mindent eldöntő büntetőt Jonas Hector értékesítette

A csütörtöki elődöntőben a mai mérkőzés győztesével (Franciaország-Izland) találkoznak a németek Marseillesben; Mats Hummels sárgalapos eltiltás miatt nem léphet majd pályára.

forrás: fcbayern.de

2016 Európa-bajnokság,Bayern történelem: válogatottjaink,jerome boateng,joshua kimmich,manuel neuer,mario götze,mats hummels,thomas müller