3816-ra nőtt az igazolt fertőzöttek száma
Újabb négy krónikus beteg veszítette életét a koronavírus-járványban, viszont már alig négyszázan vannak kórházban.

Németország-Olaszország negyeddöntő lesz - Thiago és Spanyolország búcsúzik az EB-től

Tóth Renáta

Pech! A spanyol válogatott és egyetlen Bayern játékosa, Thiago elvesztette a az Európa-bajnokság nyolcaddöntőjét; a 2012-es EB döntő „visszavágóját” 2:0-ra (1:0) Olaszország nyerte.

Thiago Alcantara ezúttal nem lépett pályára

Az olaszok támadó játékstílusa meglepte a spanyol válogatottat, a spanyolok védelmét újra és újra problémák elé állították. Az olaszok sok helyzetet alakítottak ki, ebből az első félidőben Giorgio Chiellini értékesítette az egyiket (33.), így Thiago és társai 1:0-s olasz vezetéssel fejezték be a félidőt.
A szünet után egy sokkal aktívabb spanyol válogatott lépett a pályára, jó lehetőségeket alakítottak ki az olasz kapu előtt, de az olaszoknak is voltak veszélyes kontráik. A címvédőnek Graziano Pelle gólja (90.+1) adta meg a kegyelemdöfést.

A végeredmény 2:0 lett a Squadra Azzurának. Manuel Neuer, Jérôme Boateng, Joshua Kimmich, Mario Götze, Thomas Müller és a hamarosan Bayern játékossá váló Mats Hummels a német válogatottal a szombat esti negyeddöntőben Olaszországgal néz szembe.

Lewandowski és a lengyelek csütörtökön 21 órától a portugálokkal mérkőznek meg, ahol a Bayern leendő középpályása, Renato Sanches is pályára lép majd.

Kingsley Coman és a franciák a ma esti Anglia-Izland párharc győztesét fogadják majd vasárnap este 21 órától a párizsi Saint-Denis stadionban.

Mindhárom mérkőzést Magyarországon az M4 csatorna adja majd élőben.

forrás: fcbayern.de

2016 Európa-bajnokság,Bayern történelem: válogatottjaink,jerome boateng,joshua kimmich,kingsley coman,manuel neuer,mario götze,mats hummels,renato sanches,thiago alcantara,thomas müller