Bajnokok Ligája: győzelem az első csoportmeccsen

Csapatunk 3-0-ra legyőzte a belga rekordbajnok Anderlechtet a Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.

A meccs első érdemi momentuma az volt amikor a 11. percben Kums lerántotta Lewandowskit a büntetőterületen bekül és a játékvezető kiállította a vendégek védőjét. A sértett magabiztosan értékesítette a tizenegyest. A Bayern uralta a félidőt, de nagyobb helyzetet nem látott az Allianz Aréna közönsége.

Az Anderlecht nem adta fel és 10 emberrel is rohamozott, ám Stancu lövése csak a kapufát érte. A Bayernből Süle, Lewandowski és Robben is közel járt a gólhoz, ám egyikük sem talált be.

A mérkőzés a 65. percben dőlt el: Kimmich adott szép labdát Thiagonak, aki magabiztosan fejezte be a helyzetet, kétgólosra növelve a müncheni előnyt. A 68. percben Süle is a kapuba talált, ám gólját les miatt érvénytelenítették.

A mérkőzés utolsó percében Kimmich feltette a koronát mai remek teljesítményére: Selst kicselezte majd higgadtan lőtt a kapuba kialakítva a 3-0-ás végeredményt.