Coman közel a továbbjutáshoz, Robben reményei elhalványulnak

Török Péter

Péntek virradóra Kingsley Coman ünnepelhetett, Arjen Robben viszont ostorozta magát. Comannak szinte biztos a helye a jövő évi VB-n, de Robben és a hollandok elég komoly bajban vannak, nem úgy tűnik, mint akik kijuthatnak.

Amikor a két Bayern-játékos szembenézett egymással csütörtök este Párizsban, az „Elftal”-nak szörnyűen végződött az este, akik 4-0-ra kikaptak. A narancsosok negyedikként vergődnek az A-csoportban 10 ponttal, Franciaország (16), Svédország (13) és Bulgária (12) mögött.

Antoine Griezmann nyitotta meg a gólcsapot a 14. percben, akiknek ráadásul emberelőnyük is volt az utolsó fél órában, mikoris Kevin Strootman-t kiállították a 62.percben. Thomas Lemar (73,88) és Kylian Mbappé (90+1) is betaláltak, Coman egy nagy „erőforrás” volt a csapatnak, csak az utolsó percekre cserélték be. Robben kapitányként vezette a csapatot, és szerencsétlenségére a felső lécet is eltalálta a meccs végén.

A hollandoknak – az előző vb bronzérmesének – ezután minden meccsüket meg kell nyerni, hogy legyen valami esélyük a második helyre, amivel elcsíphetnék a helyosztót. Vasárnap az Oranje a hozzájuk legközelebb lévő Bulgáriával játszik, még a csoportot vezető franciák az utolsó Luxemburgot fogadják, várhatón be is biztosítják a vb-helyüket.

Vidal öngól, Kolumbiai döntetlen

A dél-amerikai selejtezőben Arturo Vidal és a Chilei válogatott estéje keserűvé vált. Hazai közönség előtt a Copa America-győztesek egy 3-0-ás nagyon meglepő vereséget szenvedtek Paraguay válogatottjától, így az ő továbbjutásuk sem biztos egyelőre. Egy óriási Vidal-öngól után (25) Victor Caceres (55) és Richard Oritz (90+1) gólja állította be a végeredményt. James Rodríguez sérüléséből visszatérvén még nem játszott, és egy gól nélküli döntetlent értek el Venezuela ellen.

A jelenlegi állás: Brazília (36) magabiztosan vezet, de Kolumbia (25), Uruguay (24), Chile-Argentína (23-23), Peru-Paraguay (21-21) és Ecuador (20) válogatottjának is megvan még a lehetősége kijutni. A legjobb 4 jut ki, még az 5. selejtezőt játszik egy óceániai csapattal.