Szuperkupa-győzelemmel kezdődött a szezon

A nem túl fényes felkészülési meccsek után az idény első tétmérkőzésén a játékosok bebizonyították a kétkedőknek, hogy kár volt temetni a Bayern Münchent.

A meccset a hazai pályán játszó Dortmund kezdte jobban, ám Sahin célt tévesztett. A hazai nézők a 14. percben ünnepelhették csapatuk vezető gólját, mikor is Pulisics szerzete meg a vezetést, Javi Martinez hibáját kihasználva. A dortmundi eufória nem tarthatott sokáig, ugyanis 6 perccel később Lewandowski kiegyenlített. Az első félidő során mindkét kapus bemutatott 1-1 bravúrosnak nevezhető védést.

A második félidő kevés látványos megmozdulást hozott, ám a 71. percben egy remek dortmundi akció végén Aubameyang ismét vezetést tudott szerezni a hazaiaknak. (A gaboni támadót Dembelé ugratta ki.) A 88. percben Lewandowski szabadrúgása után kavarodás alakult ki és a labda végül Bürkiről a dortmundiak kapusáról jutott először a gólvonalon túlra, de azért a kavarodás követően még Kimmich is a kapuba lőtt. (Először alkalmaztak videóbírót Németországban, és ekkor derült ki, hogy öngólról beszélhetünk.)

A tizenegyespárbaj során Joshua Kimmich hibája miatt lépéshátrányba került a Bayern, ám a következő körben Ulreich  védte Rode lövését. A hatodik párban Niklas Süle elementáris erővel lőtte be a labdát, Ulreichnek pedig sikerült Bartra lövését megfognia, így a Bayern megnyerte a szuperkupát.

Borussia Dortmund - FC Bayern München 2-2 (1-1), tizenegyesek után 5-4

Borussia DortmundBürki - Piszczek, Sokratis, Bartra, Zagadou (Passlack 77) - Castro, Sahin, Dahoud (Rode 46) - Dembélé, Aubameyang, Pulisic (Philipp 90)
FC Bayern München: Ulreich - Kimmich, Javi Martínez (Süle 60), Hummels, Rafinha – Tolisso (Sanches 84), Vidal, Rudy – Müller (Coman 67), Lewandowski, Ribéry

Gólszerzők: Pulisic, Lewandowski,Aubameyang, Kimmich