Bajnokok Nemzetközi Kupája : Meggyőző Bayern győzelem a Chelsea felett

Rusz Dániel

Az FC Bayern München tagjai maguk mögött hagyták az AC Milantól elszenvedett, csalódást okozó 4-0-ás vereséget, és Szingapúrban impozáns játékkal 3-2 arányban felülmúlták a Chelseat. A meccsen, amely könnyen megismétlődhet a Bajnokok Ligája következő kiírásában, a német bajnok sokkal fölényesebben játszott, mint angol ellenfele.

A Bajorok Rafinha és Müller Kapitány két pazar góljának köszönhetően háromgólos előnyben voltak, de Marcos Alonso még a szünet előtt szépített. A Bayern a második félidőben is dominált, a helyzetek túlnyomó többségét ők dolgozták ki, de James Rodriguez legnagyobb erőfeszítései ellenére sem tudták növelni az előnyüket. Sőt, Michy Batshuayi egy szögletet követően egygólosra csökkentette a két csapat közti differenciát, de a tizenegyesek kiharcolására már nem futotta a Kékek erejéből.

Erős kezdő, a sérülések ellenére is

Carlo Ancelotti és fiai számos sérüléssel küszködtek az ázsiai túra harmadik felkészülési meccse előtt. Thiago és Juan Bernat visszatértek Münchenbe, ahol már Manuel Neuerrel, Jerome Boatenggel és Arjen Robbennel együtt lábadoznak. Utóbbi három nem is volt képes elutazni a távol-keleti kirándulásra, azonban Ancelotti így is képes volt egy tekintélyes kezdő tizenegyet pályára küldeni néhai klubja ellen. Akárcsak az Arsenallal való összecsapáson, most is Robert Lewandowski játszott elöl, maga mögött tudva James Rodriguezt, Thomas Müllert és Franck Ribéryt. A középpálya bővelkedett a fiatalokból, ezúttal Renato Sanches és a friss igazolás Corentin Tolisso kezdett. A védelmet David Alaba pihentetése miatt Marco Friedl, valamint az ismerős trió, Javi Martínez, Mats Hummels és Rafinha alkotta. Tom Starke is visszatért a gólvonalra, a fiatal Christian Früchtl helyett.

Korai Bayern-előny, Müller Kapitány közreműködésével

A Bőrnadrágosok a Milantól kapott zakó miatt égtek a javítási vágytól, így Szingapúrban kirobbanó formában kezdtek. Mindössze 5 percre volt szükségük a vezetés megszerzéséhez, ami az egyik legvalószínűtlenebb forrásból érkezett: Rafinha komolyabb ellenállás hiányában előrefutott a jobbhátvéd pozíciójából, majd jó húsz méterről kilőtte a hosszú alsót. A német Rekordbajnokok a 12. percben megduplázták az előnyüket, amikor Ribéry elhúzott a balszélen, Thiabut Courtoist az alapvonalig hozva a kapujából, aki felett ezután Thomas Müller elé tálalt - ő pedig nem hibázta el a lehetőséget.

Könnyen lehetett volna már három gólos előny 18 percnyi játék után, ugyanis James üresen érkezett a hosszú oldalon, mellel levette a játékszert, és kapásból a sarok felé tüzelt. Azonban túl sok erőt vitt a lövésbe, így épphogy csak, de a kapu fölé szállt a labda. Az újabb gólra viszont még tíz percet sem kellett várni, hiszen Csapatkapitányunk a saját térfeléről indulva végigrobogott az ellenfé tizenhatosáig, majd gyönyörűen csavart a kapuba a tehetetlen kapus mellett. Ezzel még a 30 °C-os hőség miatti ivószünet előtt megszerezte önmaga második, csapatának pedig harmadik találatát. Ezt követően azonban feljavult a Chelsea játéka, Victor Moses beadása után pedig Marcos Alonso a játékrész utolsó másodperceiben javított az eredményen, így 3-1-es állással vonultak pihenőre a csapatok.

Újabb James-lehetőségek, Bajor győzelemmel a végén

A szünetben Ancelotti mester mindössze két helyen változtatott a csapaton: Christian Früchtl Starkét, Kingsley Coman pedig Lewandowskit váltotta. Müller feljebb lépett az ék szerepébe, Coman pedig a jobbszélre érkezett. A második félidő eleje hasonlított az elsőre, de Rodriguez a 60. perc környéki két újabb lehetősége után sem tudta megszerezni első müncheni gólját. Először egy tiszta helyzetben történő fejes maradt ki, ami Courtoist már legyőzve csak centikkel szállt el a bal kapufa mellett, majd ziccerben Gary Cahill szerelte parádésan a lábát már lövésre lendítő kolumbiait.

Új igazolásunknak a következő percekben további alkalmai is adódtak a gólszerzésre. A negyedik egy, a tizenhatos bal feléről leadott lövés volt, ami kevéssel kerülte el a kapu hosszú oldalát. Az ötödik során Ribéry pazarul verekedte át magát a londoniak védelmén, James ezt követő lövését azonban ezúttal Courtois hárította. A Kékek első igazi lehetősége csak a második félidő derekán adódott, amikor David Luiz 23 méteres lövése megpattant Martínezen, így a jobb kapufára csapódott, ahonnan azonban az alapvonalon túlra jutott a labda. Bár végül, kis feszültségnövelésképpen Batshuayinak egy szögletet követően sikerült tovább redukálni a Chelsea hátrányát, a Bayern biztosan állt, és bezsebelte első győzelmét a 2017-es Audi Summer Touron.

A német Rekordbajnok a túra negyedik és egyben zárómeccsén, a Bajnokok Nemzetközi Kupája keretei közt az olasz Inter együttesével csap össze. A mérkőzésre a Szingapúri Nemzeti Stadionban kerül sor, magyar idő szerint csütörtökön, 13:35-ös kezdéssel.