Müller es Bernat győzelembe lőtték a Bayernt

Az FC Bayern 2:0-ra legyőzte a Werder Brement a szombati Telekom Kupa döntőben, megpecsételve ezzel egy rekorddöntő negyedik diadalt a versenysorozatban. Thomas Müller juttatta vezetéshez a csapatot 12 perc után majd készítette elő a második találatot 33 perc elteltével, amikor visszasarkallta a labdát Juan Bernatnak, akinek csak be kellett passzolnia a labdát.

A német rekordbajnok Christian Früchtllel kezdett a kapuban, Rafinha, Mats Hummels, Javi Martínez és Bernat volt a négy védő. Milos Pantovic és Alaba alkották a középpályát, Müllerre bízva a játékmester szerepét. Kingsley Coman és az újonnan érkezett James kezdtek a két szélen, Franck Evina pedig klasszikus középcsatár szerepben.

A főnök, Carlo Ancelotti öt változtatást eszközölt ahhoz a 11-hez képest, amelyik legyűrte a Hoffenheimet. Az utánpótlás Früchtl kezdett a kapuban, míg Thiago, Corentin Tolisso, Franck Ribéry es Robert Lewandowski utat adott Pantovicnak, Alabanak, Evinanak és Jamesnek, ez utóbbi első mérkőzését játszotta Bayern mezben. Carlo Ancelotti 20 perc után megkeverte a lapokat. Felix Götze, Marco Friedl és Tolisso jöttek be Rafinha, Coman és Martínez helyére.

Müller ejtette az első sebet, majd Bernat adta meg a kegyelemdöfést

Miután Sascha Stegemann játékvezető megadta a kezdősípszót 41.283 néző előtt Mönchengladbachban, egy pár kisebb helyzet adódott mindkét fél számára. A Bremen hálóőre, Michael Zetterer blokkolt egy James fejest, de nem tudta megfogni a labdát, bár a kipattanóra Evina nem tudott mozdulni a védők gyűrűjében. Coman távoli lövése súrolta a kapufát, mielőtt Müller megkezdte volna a góllövést egy kb. 30 méteres lövéssel, ami egy védőn irányt változtatva a hosszú sarokba csapódott.

A Bayern fél óra után erőszakosabb lett, Müller ravasz sarkazása után Bernat volt eredményes. Aztán Evinaval szemben hamarosan szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, de Müller elhibázta mind a büntetőt, mind az ismétlést a kipattanó labdával. A bremai Thomas Delenay felmelegítette Früchtl kesztyűit egy kb. 28 méteres lövéssel, de nem esett több gól és Stegemann lefújta a mérkőzést.

A müncheni játékosok vasárnap elutaznak az Audi Nyári Túrára (Audi Summer Tour) Ázsiába, ahol közép-európai idő szerint szerdán 13:15-kor mérkőznek meg az Arsenallal.

FC Bayern összeállitás: Früchtl - Rafinha (Götze 21), Hummels, Martínez (Tolisso 21), Bernat - Thiago, Alaba - Coman (Friedl 21), Müller, James - Evina

Goals: 0-1 Müller (13), 0-2 Bernat (34)

Fordította : Gulyás Gábor