James és Tolisso bemutatkozás előtt a Bayernben

Öt héttel az idénykezdet előtt a Bundesliga első fuvallata lengi be Németországot a hétvégén. Az immáron hagyománnyá vált és kilencedik alkalommal megrendezésre kerülő Telekom Kupa az első felmérő lesz szombaton a mönchengladbachi BORUSSIA PARK-ban a rekordbajnok FC Bayern, a vendéglátó Borussia Mönchengladbach, a TSG 1899 Hoffenheim és a Werder Bremen között.

A torna 14 órakor kezdődik az első elődöntővel a Mönchengladbach és Bremen között, ez után játszik egymással az FCB és a Hoffenhaim (15:15). Mindegyik mérkőzés 45 perces lesz, döntetlen esetén nincs hosszabbítás. Ez esetben tizenegyesekre kerül sor. A két vesztes ez után 16:30-kor játszik a harmadik helyért, a két győztes 17:45-kor vívja a döntőt.

"Ha már odautazunk, akkor nyerni is akarunk - jelentette ki Tom Starke a volt klubjával játszandó mérkőzés előtt. Manuel Neuer es Sven Ulreich távollétében (mindketten regenerációs edzéseken vesznek részt) Starke és az utánpótlás tehetség Christian Früchtl fogja védeni Gladbachban a címvédő kapuját.

Két alsóbbosztályú ellenféllel szemben játszott sikeres felkészülési mérkőzés után (4:1 a Wolfratshausen es 9:1 az Erlangen-Bruck ellen) először tudja magát megmérettetni Bundesliga szinten a rekordbajnok. Starke megis óva int a kraichgauiak elleni mérkőzés előtt, akik negyedik helyezettként a Bajnokok Ligájába is kvalifikálták magukat.

"Nagyon jó sorozatuk van - mondta Starke. Hogy Carlo Ancelotti milyen csapattal lép fel, az hamarosan kiderül. Neuer es Ulreich mellett Arjen Robben és Jérôme Boateng sem bevethető. Ezzel szemben mindkét újonc, James és Corentin Tolisso is ünnepelheti a debütálását Bayern mezben.

Ha James rendben van, akkor játszhat - helyezett kilátásba egy 45 perces fellépést a kolumbiainak Ancelotti.

"Ez még mindig felkészülés, az edző sokakat ki fog próbálni és sok mindent tesztel - magyarázta Starke.

Fordította: Gulyás Gábor