Konföderációs Kupa: Németország csoportgyőztesként jutott az elődöntőbe

Tóth Renáta

Werner és Demirbay góljaival jutottak tovább a németek az elődöntőbe

A német válogatott vasárnap este 3:1-re nyert Kamerun ellen, csoportját megnyerve jutott tovább az elődöntőbe.

A Chile elleni felállással összehasonlítva Löw 4 helyen változtatott, Plattenhardt, Demirbay, Rüdiger és Werner is a kezdőcsapatba került.

30 230 néző előtt kezdték meg a mérkőzést a felek. Az első félidő gól nélkül telt. Kamerun többször gyakorolt nyomást a németekre, de támadásait a Nationalelf jól kezelte le. A németek első helyzete Emre Canhoz fűződik a 21. percben, majd 3 perccel később Kimmich is próbálkozott kapura lövéssel. Marc-André ter Stegen Zambo Anguissa lövését védte a szünet előtt.

A második félidőben Demirbay góljával a 48. percben vezetést szereztek a németek. A 23 éves hoffenheimi játékosnak ez volt az első gólja a második válogatott mérkőzésén.

A vezetésnek is köszönhetően a németek bátrabban támadtak előre, Kimmichnek és Wernernek is volt lehetősége gólt szerezni. A játékvezető a kameruni Ernest Maboukát a 64. percben kiállította, 2 perccel később pedig a németek növelték előnyüket, Timo Werner által.

Kamerun a 79. percben szépített, Aboubakar találatával, Werner két perccel később újabb gólt lőtt, ezzel visszaállítva a kétgólos különbséget.

A B csoport másik mérkőzésén Chile 1:1 döntetlent ért el Ausztrália ellen, így a csoportelső Németország lett 7 ponttal, másodikként pedig Chile jutott tovább.

Az első elődöntőt szerdán rendezik, Kazanyban, Chile Portugália ellen lép pályára; Németország pedig csütörtökön játszik Mexikó ellen, Szocsiban (20 órától élőben az M4 és az ARD műsorán).

forrás: dfb.de

2017 Konföderációs Kupa,Hírek a válogatottról,Játékosaink,joshua kimmich,NATIONALELF HÍREK,niklas süle