Konföderációs Kupa: Németország-Kamerun

Tóth Renáta

A ma este ismét Szocsiban lép pályára a német válogatott, Kamerun ellen. Nemcsak a továbbjutás, de Joachim Löw 100. győzelme is a tét. A dfb.de oldal összeszedett pár érdekességet a két csapattal, és az egymás ellen játszott mérkőzéseikkel kapcsolatban.

A sasok a szelídíthetetlen oroszlánok ellen

A két válogatott eddig összesen 3 mérkőzést játszott egymással. Először a 2002-es világbajnokságon győztek a németek 2:0-ra, Klose és Bode góljaival. 2004-ben egy barátságos mérkőzésen ismét a németek győztek, 3:0-ra, Kuranyi és Klose két góljával. Legutóbb, 2014 júniusában játszottak egymás ellen egy barátságos mérkőzést, ez döntetlennel végződött (2:2).
Mind a 9 gól a mérkőzések 2. félidejében esett, ebből 8 a játékidő utolsó 30 percében.

A német válogatott
12 mérkőzés óta veretlen, ennél hosszabb szériája 2013 augusztus-2014 július között volt (18 mérkőzés).
Lars Stindl vezeti jelenleg a torna góllövő listáját (2 gól), egyben ő az, aki a legtöbb lövést adta le (4).
A Konföderációs Kupák során a legutóbbi 7-ből 6 mérkőzésen legalább 2 gólt lőttek, és összesen 19 gólt szereztek - viszont a legutóbbi 8-ból 6 mérkőzésen legalább 2 gólt kaptak is.

A ma esti mérkőzés több rekordot is hozhat a válogatott számára:
- Joachim Löw 100. győzelmét szövetségi kapitányként (99 győzelem, 27 döntetlen, 23 vereség a mérleg)
- Akár a 250. gól is megszülethet Löw regnálása alatt (248-nál járnak jelenleg)
- Ezt a rekordot nem szeretnék megdönteni, de egy esetleges alulmaradás Kamerunnal szemben a német válogatot történetének 50. nagy tornán elért vereségét is jelentheti.

Június 25-én történetük során 7 mérkőzést játszottak a németek; ebből 4 világbajnoki,  1 Európa-bajnoki, 1 Konföderációs Kupa, 1 pedig barátságos mérkőzés volt.
Az egyetlen vereséget a hazai rendezésű Konföderációs Kupán érték el, Brazília ellen.

A kameruni válogatott a szelídíthetetlen oroszlánok becenéven is ismert. Labdarúgó szövetségüket 1959-ben alapították. Ötalkalommal sikerült elhódítaniuk az Afrikai Nemzetek Kupáját, ezzel Egyiptom mögött a második legsikeresebb afrikai csapatnak számítanak. Világbajnokságon 7 alkalommal szerepeltek, legjobb eredményüket 1990-ben érték el, ekkor a negyeddöntőben estek ki Anglia ellen.
2000-ben olimpiát nyertek Sidney-ben.
A legtöbb válogatottsággal Rigobert Song rendelkezik (137), aki 16 mérkőzésen a Bundesligában is játszott a Köln csapatában. Legeredményesebb játékosuk Samuel Eto`o, aki 118 válogatott mérkőzésén 56 gólt lőtt.
A FIFA ranglistán jelenleg az 59. helyen állnak.

Harmadik alkalommal vesznek részt Konföderációs Kupán (2001, 2003, 2017). Legjobb eredményüket 2003-ban érték el (2. helyezés), azon a tornán, amelyet egy tragédia árnyékolt be számukra: játékosuk, Marc-Vivien Foé a kolumbia elleni csoportmérkőzésen összeesett a pályán és elhunyt.
A mostani tornán a csoport utolsó helyén állnak, 1 ponttal. Legalább 3 góllal kellene a németeket megverniük ahhoz, hogy továbbjuthassanak az elődöntőbe.

A szövetségi kapitányuk 2016 februárjától a belga Hugo Broos, aki játékosként az RSC Anderlecht és a FC Brügge védője volt. Edzőként irányította korábbi csapatai is, valamint Görögországban, Törökországban, az Egyesült Arab Emírségekben és Algériában is dolgozott.
Korábban a kameruni válogatott német szakembereket is foglalkoztatott: Peter Schnittger (1970-1973), Winnie Schäfer (2001-2004), Otto Pfister (2007-2009), és Volker Finke (2014).

A keret jelenlegi 23 játékosából egy sem játszik hazai bajnokságban. 15 különböző ország csapataiban játszanak (a legtöbben, öten Franciaországban), a Bundesligából Jacques Zoa, az FC Kaiserslautern játékosaként vesz részt a tornán.

forrás: dfb.de

2017 Konföderációs Kupa,Hírek a válogatottról,joachim löw,joshua kimmich,Válogatottjaink