Konföderációs Kupa: Ausztrália-Németország

Tóth Renáta

Ma este 17 órakor a világbajnoki címvédő Németország is megkezdi szereplését a Konföderációs Kupán: Szocsiban Ausztrália ellen lép pályára (17 órától élőben az M4 csatornán).

Joshua Kimmich várhatóan kezdő játékosként lép pályára

A dfb.de oldal összeszedett pár érdekességet a két csapattal, és az egymás ellen játszott mérkőzéseikkel kapcsolatban:

A két válogatott eddig összesen 5 mérkőzést játszott egymással ebből háromszor a németek győztek (1974 világbajnokság, 2005 Konföderációs Kupa, 2010 világbajnokság), egyszer az ausztrálok (2011., barátságos mérkőzés), egy alkalommal pedig döntetlet értek el (2015, barátságos mérkőzés).

A németek mind az 5 mérkőzés során legalább 3 gólt lőttek, és már az első félidőben betaláltak az ellenfél kapujába.

A német játékosok közül Lukas Podolski, az ausztrálok közül Mile Jedinak játszotta a legtöbb mérkőzést egymás ellen, előbbi 4 alkalommal, utóbbi háromszor állhatott pályára.

Németország harmadik, Ausztrália pedig negyedik alkalommal vesz részt a Konföderációs Kupán, egymás ellen a 2005-ös tornán játszottak csak, ekkor a németek diadalmaskodtak (4:3). A tornák történetében a jobb eredménnyel az ausztrálok büszkélkedhetnek (ezüstérem, 1999) a németekkel szemben (bronzérem, 2005).

Az idei Konföderációs Kupára mindkét válogatott egy-egy barátságos és egy VB-selejtező meccsel készült fel. A németek a dánok ellen döntetlent (1-1), San Marino ellen győzelmet (7:0) értek el; az ausztrálok győztek Szaúd-Arábia ellen (3:2), de kikaptak a braziloktól (0:4).

Ùt a 2018-as világbajnokságra:

Németország a selejtező csoportjában az eddig lejátszott összes mérkőzést (6) megnyerte, 27 rúgott, és mindössze egyetlen kapott góllal várja az őszi folytatást.
Ausztrália jelenleg az ázsiai selejtező mérkőzések B csoportjának 3. helyén áll, 16 ponttal – 4 győzelemmel és 4 döntetlennel; Japán és Szaúd-Arábia mögött. A csoport első két helyezettje utazhat Oroszországba, a harmadik pótselejtezőt játszik az A csoport harmadikjával; aki innen tovább jut, arra pedig még az internkontinentális pótselejtező vár.

A helyszín:

A Szocsi Olimpiai Stadiont 2013-ban adták át, Oroszországban Fisch névre keresztelték egy kaukázusi hegy után. A 2014-es Téli Olimpia megnyitó- és záróünnepségeit tartották itt.

2015-2016 között átépítették a Konföderációs Kupára és a világbajnokságra, hogy a zárt tető megfeleljen a FIFA előírásainak. 47.659 néző befogadására alkalmas. A világbajnokságon 4 csoportmérkőzést, egy nyolcad- és egy negyeddöntőt játszanak majd itt.

Június 19.:

Mindkét válogatott számára jó ómen lehet a mai dátum, ugyanis ezen a napon egy meccset sem veszítettek még el.

Németország 6 mérkőzéséből 3 győzelem, 3 döntetlen; míg Ausztráliának 5 mérkőzéséből 2 győzelem, 3 döntetlen az arány.

A német válogatott:

Németország a 2016-os EB elődöntő óta verhetetlen: a 10-ből 8 alkalommal nyerni tudott, kétszer pedig barátságos mérkőzésen döntetlent játszott.

Az elmúlt 12 alkalommal, semleges pályán játszott mérkőzéseket tekintve (leszámítva a házigazdák elleni találkozókat) 9 győzelem, 3 döntetlen, 1 vereség a mérleg. A 2016-os EB csoportmérkőzés Lengyelország ellen volt az egyetlen, ahol nem született gól a németek részéről.

Joshua Kimmich kirobbanthatatlan a válogatottból: az elmúlt 14 válogatott mérkőzésen ő az egyetlen játékos, aki mindegyiken pályára lépett.

Az ausztrál válogatott:

Ausztrália 95 évvel ezelőtt, 1922. június 17-n játszotta első válogatott mérkőzését Ùj-Zéland ellen, melyet 1:3-ra elveszítettek. Legnagyobb arányú győzelmüket (31:0) 2001. április 11-n érték el Amerikai Szamoa csapata ellen, ezzel és Archie Thompson 13 góljával rekordot állítva a futball történelemben. Legnagyobb arányú vereségüket a Dél-afrikai Köztársaságtól szenvedték el 1955. szeptember 17-n (0:8).

Összesen 4 alkalommal vettek részt világbajnokságon, legnagyobb sikerük a németországi 2006-os tornán volt, ahol a nyolcaddöntőig meneteltek.

2005-ig az Òceániai Labdarúgó Szövetség tagja volt, melynek kupáját 4 alkalommal sikerült megnyerniük. 2006-tól a Délkelet-Àzsiai Labdarúgó Szövetség tagjává váltak annak reményében, hogy nagyobb eséllyel juthassanak ki a világbajnokságokra – amely mind a két alkalommal (2010, 2014) sikerült is nekik.

2015-ben megnyerték az Àzsia-Kupát.

A szövetségi kapitányuk Angelos "Ange" Postecoglou. A görög születésű kapitány az 1980-as években volt a South Melbourne és a válogatott játékosa; korán, 28 évesen, egy térdsérülés miatt kellett befejeznie karrierjét. Két Premiership-és négy Championship-győzelmével, egy nemzetközi trófeájával a legsikeresebb ausztrál klubedző. A nemzeti válogatottat 2013 óta irányítja.

A jelenlegi keret 23 tagja 13 különböző országokban játszik, közülük öten voltak hazai csapat tagjai az elmúlt idényben. Matthew Leckie (FC Ingolstadt, 2017-től Hertha BSC), Mitchell Langerak (VfB Stuttgart) és a Bundesligában játszanak, Jamie Maclaren a következő idényt a Darmstadt 98 játékosaként kezdi meg; míg Robbie Kruse a Bayer Leverkusentől Kínába igazolt.

forrás: dfb.de