Futball a legmagasabb szinten!

A kilencgólos dráma nemcsak erős érzelmeket váltott ki, hanem sok érdekes statisztikai adatot is szolgáltatott.

A 83. percben a Bayen még kétgólos hátrányban volt Lipcsében. Három góllal és 14 perccel később, a bajorok azonban a Lipcse ellen aratott, idegenbeli győzelmüket ünnepelték. A kilencgólos dráma nemcsak erős érzelmeket váltott ki, hanem sok érdekes tényt és statisztikát adott:

#1 – Gólfesztivál: A Bayern első vendégmérkőzése Lipcsében, a Bundesliga idei szezonjának leggólgazdagabb mérkőzése.

#2 – Hosszabbítás specialisták: Robben 95. percben szerzett gólja már a nyolcadik Bayern gól, amelyik a kilencvenedik perc után született, ez egy új Bundesliga rekord.

#3 – Jubileum: Robert Lewandowski tizenegyesből lőtt egyenlítő gólja a 150. gólja volt a Bundesligában, mindezt 226 mérkőzés alatt érte el

#4 – Dupla: Lewandowski a 11. alkalommal szerzett több mint egy gólt egy mérkőzésen ebben a szezonban, ez a második legjobb eredmény a Bundesliga történelmében, akit csak Gerd Müller előz meg, aki 12 alkalommal szerzett több, mint egy gólt egy mérkőzés alatt az 1971/72-es szezonban

#5 – Vezetés: Lewandowski a 30. gólját szerezte ebben a kiírásban és most egy ponttal vezeti a góllövőlistát, a dortmundi Pierre-Emerick Aubameyang előtt. A Bayern gólvágója a tavaly ugyanennyi góllal húzta be ezt a trófeát.

#6 – Előkészítő: Thomas Müller egy új személyes rekordot állított be a Lipcse ellen: a világbajnok a 12. gólpasszát jegyezte az idei szezonban, amikor a hosszabbításban Robbent indította. Müller ezzel felülmúlta az előző rekordját, ami 11 gólpassz volt, melyet a 2010/11-es és 2012/13-as szezonban állított fel.

#7 – Csúcspont: Alaba szintén felállított egy új személyes rekordot. Az osztrák a 4. gólját szerezte idén, mikor a szabadrúgása a hálóba talál, ezzel felülmúlva korábbi legjobbját, amit a 2012/13-as szezonban jegyzett.

Fordította : Erik G. Milchschnitte