Bajnokcsapat!

Mivel a Lipcse döntetlent játszott, így csapatunk azzal a tudattal lépett pályára Wolfsburgban, hogy már ma bajnok lehet. Lewandowski, Müller és a többiek nem is bíztak semmit a véletlenre, és bajnokhoz méltó teljesítménnyel biztosították be a klubtörténelem 27. bajnoki elsőségét. Néhány éve még a Wolfsburgot tartották a Bayern legfőbb kihívójának, ám a mai napon bebizonyosodott, hogy a két csapat nem játszik ugyanazon a szinten. Elnézve a "farkasok" mai teljesítményét, valamint a sorsolásukat lehet, hogy jövőre ugyanabban az osztályban sem látjuk a két gárdát.

A gólfesztivált David Alaba a 19. percben kezdte meg, mikor is egy jogosan megítélt szabadrúgást váltott gólra. Lewandowski sem akart lemaradni csapattársától, és néhány perccel később Coman labdáját lőtte középtávolról Carstels hálójába. A félidő vége előtt ismét ez a két játékos volt a főszereplő, és "Lewa" ismét betalált. A Bayern végig nyomás alatt tartotta ellenfelét, és a 66. percben Robben tette emlékezetessé a napját, egy góllal. A hazaiak összeomlását Luiz Gustavo kiállítása, majd balhéja tetézte, a korábbi Bayern játékost valószínűleg is fogják tiltani viselkedése miatt. 1 perccel a kiállítás után Thomas Müller is feliratkozott a góllövők közé, majd végül Joshua Kimmich tette teljessé a mai napot, egy pazar Robbennel való összjáték után.