Elúszott a Német Kupa is...

A Bayern örületes fölényben játszott a meccs nagy részében. Vezetett is. Végül mégis vereséget szenvedett a vendég Dortmundtól, így egy hét alatt elúszott a Bajnokok Ligája és a Német Kupa is...

A mérkőzés első gólját Javi Martinez hozta össze a 19. percben. A Dortmund számára. Rossz hazaadása után az első lövést még védte Ulreich, ám a kapufáról kipattanó labdát Reus a kapuba kotorta. 0-1

A gól után elképesztő nyomás alá helyzete a Bayern a Dortmund kapuját, nem is késett az egyenlítés. Javi Martinez egy szögletet követően bombafejessel tette jóvá az előző hibáját. 1-1

Az egyenlítés után is támadásban maradt a Bayern, futószalagon jöttek a támadások. egy ilyennek a végén a másik középhátvéd, Hummels vágott 14-ről a kapuba egy labdát a 41. percben. 2-1

Ezt követően is támadásban maradt a Bayern, a Dortmund pedig összeroppanni látszott, a szünetig több nagy helyzete volt a bajoroknak, de mind kimaradt.

A szünet után pár percig folytatódott a Bayern fölény, ám a Dortmund egyre bátrabb lett és végül, nem kis meglepetésre, a 69. percben Aubemeyang egyenlített. 2-2.

Sőt, a nem várt egyenlítés annyira megzavart a münchenieket, hogy az utolsó negyedórát már hátrányból kezdhették, a 74. percben Dembele lőtt közelről bombagólt, ismét vezetéshez juttatva a vendégeket. 2-3.

Ezt követően a Bayern minden erőt megmozgatott az egyenlítésért, de ez a 6 perces ráadásban sem sikerült. Így a berlini döntőbben Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund találkozóra kerül sor.