Részletes helyzetjelentés Lewandowski állapotáról - Hummels megsérült...

Kun Béla

Lewandowski, Müller, Neuer és most Hummels. A legfrissebb hírek a kulcsjátékosaink állapotáról. Hárman szerdán valószínűleg bevethetőek lesznek a Real ellen, egyikük viszont kidőlt...

Lewandowski. „Vállhúzódás, nem olyan vészes.” Hummels viszont bizonytalan időre kidőlt, Neuer és Müller viszont bevethetőek lesznek szerda este.

Robert Lewandowski 2 gólt lőtt a 4:1-es hazai győzelem alkalmával a Borussia Dortmund ellen. Az este azonban fájdalmasan ért véget számára. A dortmundi kapus Roman Bürki szabálytalansága rután, ami tizenegyeshez vezetett, szerencsétlenül ért a vállával a földet. Miután a 11-est értékesítette, le kellett cserélni a 72. percben. Nyilvánvaló volt: fájlalta a jobb vállát.

„Lewy-nek a zúzódása van. A gyógyászati részleg azt mondta, hogy a szerdai játéka nincs veszélyben” - mondta Ancelotti a mérkőzés után.

A Bayern elképesztő formában lévő gólvágójának a szereplése a szerdai BL negyeddöntő mérkőzésen a Real ellen tehát nincs veszélyben.

„Nem olyan vészes. Nem akartam felesleges kockázatot vállalni, és így tudok szerdára készülni. Az első perctől kezdve jól játszottunk. A BVB nem tudott sok mindent csinálni. De mindig vigyáznunk kell. A Dortmundnak is volt esélye gólokat lőni. Még van egy mérkőzésünk a kupában a Dortmund ellen, de most a Bajnokok Ligája jön, és ez a legfontosabb” – mondta Lewandowski aki végső sípszó után adott hír magáról.

Számára egyébként egy fájdalmas este volt: a vállhúzódás előtt már vérző orral játszott, és egy nagy rúgást is kapott a sípcsontjára. De nem csak fájdalom, hanem öröm is volt a mérkőzés a lenygel csatár számára: a második góljával megelőzte az eddig 25 gólt szerző Aubameyangot, aki most nem tudott betalálni. Az utolsó 16 Bundesliga mérkőzésén Lewandowski 19-szer talált be. Sorozatban a hetedik hazai meccsén lőtt gólt, ezt őelőtte senki sem tudta elérni az Allianz Arénában. A következő hazai meccs szerdán lesz.

Rossz hír viszont, hogy Hummels a vasárnapi edzésen megsérült, így biztosan ki kell hagynia legalább a Real elleni mérkőzést. A klub hivatalos közelménye szerint középhátvéd jobb combja sérült, ezért elképzelhető, hogy hosszabb kihagyás is várhat rá.

Jó hír azonban, hogy Müller ma már a csapattal edzett, és Manuel Neuer is készen áll a szerdai meccsre.

Róluk ma már nyugodtan kijelenthető, hogy ha semmi újabb sérülés nem jön közbe, biztosan bevethetőek lesznek a Real elleni BL csúcsrangadón.

BAYERN HÍREK,Játékosaink,manuel neuer,mats hummels,real madrid,robert lewandowski,sérülés,thomas müller